Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po dně

Příspěvky

Jistá sezona

25. 6. 2010

Stejně jako mají tučnící fotbaloví taťkové chuť sundat kopačky z hřebíku, tak i já mám chuť pokračovat v psaní. Můj život je doposavaď proložen řadou bezhlasých období, kdy dobíhá páska, běží titulky a obecenstvo je již myšlenkami v budoucnosti..
Abyste věděli, má dobíhající páska je převzetí diplomu ze Západočeské, rozloučení s přáteli, na které mi při návštěvách Plzně zbude místo čistě jen "na stání" a po létě začne nová kapitola.
Můj malý 160tisícehlavý svět se přesune vlakem přes České Budějovice do rakouského Linze, kde zkusím hlavnímu hrdinovi vdechnout trochu více odvahy a trochu méně myšlenkového přežvýkavectví..
Zároveň si myslím, že se od září začnou mé stránky nořil z plevele, který jsem dobrovolně nechal bujet..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Milý Jidáši, ...

5. 4. 2010

Na vesnici, kde jsem trávil převážnou část dětství jsme drželi množství zvyků. Bylo to však až poté, co mi vesnická rada starších odebrala nelichotivý status "plzeňského víkenďáka", kdy jsem si místních zvyků mohl dosyta užít. Rada straších se sestávala z kluků, kteří měli lepší motorky, více uhrů nebo byli příliš hloupí, aby jim někdo mohl odporovat.
 Jistě je za tím ohromná symbolika, ale většina zvyků se zakládala na tom, něco nebo někoho odněkud vynést. Vynášeli jsme smrtku k požární nádrži, na Velikonoce Jidáše za hranice vesnice (někdy do požární nádrže), v květnu jsme prozměnu vynášeli Májku z vedlejší vesnice a po dlouhé úvaze ji přidali ke smrtce a Jidášovi do požární nádrže. V létě během žní bylo občas potřeba vynášet kombajnisty z hospody domů..

O tom, jak jsme to Jidášovi všechno vrátili čtěte v celém příspěvku..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Oni si vás najdou

21. 2. 2010

Z vyprávění některých mých přátel se ukazuje, že jakékoli povolání si ve svém životě zvolíte, budete nuceni se s Nimi denně potýkat. I pokud se stanete například výzkumníkem na Antarktidě a jediný člověk kterého za rok uvidíte, řekněme že vám přiveze zásoby jídla, bude zcela určite jeden z Nich.

Mluvím o těch zvláštích lidech, kteří nejsou blbci, ale žádné lepší slovo pro ně neznáte. Najdou si vás kdekoli a vy budete čelit jejich otázkám. V celém příspěvku si přečtěte dva krátké, ale o to více tragické příběhy ze života obchodníka s hudebninami.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Barbar Garibaldi se už tolik nebojí

22. 1. 2010

Zatímco Horst Fuchs, znovuzrozený v nočním teleshopingu, tvrdí, že většina zklamání v lidském životě je kvůli nedostatku kvalitně odštaveného ovoce, já s Yolandou jsme se shodli na tom, že je to kvůli strachu.
V čem jsme se ale neshodli je to, že znát to, čeho se bojíte stačí. Nohavica se bojí černých můžů z řetezy, uklízeček a islámu, ale nemyslím, že by se mu po vydání alba se skladbou "strach" nějak výrazněji ulevilo.

O malé pitvě strachu v celém příspěvku
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Mikuláš, Anděl a temný lord ..

6. 12. 2009

Když jsem byl malý a bydlel jsem na vsi, bylo to s Mikulášem mnohem napínavější. Ačkoli někteří čerti namísto pekelného ohně smrděli česnekem či chlévskou mrvou, šel z nich strach. Byli obrovští, špinaví a měli opravdové vousy plné různých předmětů. Rodiče mě vyndali zpod postele, a já recitoval úvodní verše z ruské pohádkové knížky "Krásna nesmírná", jakoby šlo o život .. Mnoho se změnilo, ale včera jsem opět pocítil známé napětí. Náš malý evropský svátek dostal rozměr intergalaktického konfliktu mezi Dobrem a Zlem. Na plzeňském náměstí Milady Horákové se spolu s Mikulášem a andělem procházel sám Darth Vader

A tak po slovanských domácnostech tento nešťastný chlapec s maskou vyvolal v dětech četné pochybnosti svým "Chhhhhh .....Chhhh.... Jsem tvůj otec Luku .."
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 2

Odvrácená strana snahy

19. 11. 2009

Myslel jsem, že tam, kde se nedaří, chybí buďto dostatek průhledné lepenky, nebo dostatek snahy. Za poslední měsíce studia se mi nedařilo se do hlubinny věděni potopit dále než po kotníky a to přesto, že snahy, potažmo lepenky bylo dost.

Za týden horečnaté četby ekonomických výzkumů jsem dospěl k několika málo závěrům a zapamatoval si nepředstavitelné množství zdánlivě nepoužitelných, ale veselých informací..

O tiché poště, mezku a svítícím ohanbí v celém příspěvku
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Plížení

11. 11. 2009

Stejně jako protřelý kapitán Elanius si libuji v procházení po městě bez hlubšího účelu. Projdu se kolem továrny na občanské průkazy, kolem pánů co nabízejí luxusní parfémy v plastikovém košíku, a stejně jako kapitánu Elaniovi se mi líbí, když přes podrážku bot cítím terénní nerovnosti.

Co mě ale baví nejvíce, je chodit potichu a plížit se za lidmi, kteří pak trochu povyskočí, když se kolem nich mihnu. Jestli chcete být taky neslyšní jako lasice, kupte si tříproužkaté lasiččí "speciály". Jsou tvárné a žádná tramvaj vám již neuprchne.

Obrazek

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Afgánci

9. 11. 2009

Když se ztratíte, je nejlepší se vrátit na začátek. Nemusíte tedy přímo tam, kde jste si poprvé uvědomili, kam směřujete, ale stačí nějaké místo, které si dobře pamatujete. Já si dobře pamatuji pasáž z knížky Patricka Ryana "Jak jsem vyhrál válku" a vracím se k ní, kdykoli je to jen možné. Je o Afgáncích.

"Na ohni z kravského trusu přece nezakalíte ocel. Jsou nějaké dotazy ? Dával jsem si záležet na tom, abych při každé lekci položil alespoň jednu otázku. Ukazuje to instruktorovi, že se horlivě zajímáte o věc.

"Prosím, pane," zeptal jsem se, ,,to se Afgánci přidali k Hitlerovi ?"

"Ne, nepřidali. Na to jsou zatraceně moc lstiví"

"A budeme proti nim v téhle válce bojovat, pane ?"

"Ovšemže, mládenče. Britská armáda vždycky bojuje proti Afgáncům"

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 2

Jednu za uši

19. 10. 2009

Jednu za uši by zasloužil hejsek z dnešního odpoledního trolejbusu :

"Hele nechtěl bys to votevřít frajere !" vzkřil hoch s ulíznout ofinkou na řidiče trolejbusu, když se zadní dveře na moment zasekly

Když jsem vystupoval, a chtěl jsem se na "frajera" podívat. Na pohupujícím se sedadle řidiče seděl starý pán s pleší a šedivými ostrůvky vlasů.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Může být hůř

28. 8. 2009

Většina mých přátel si dokázala najít brigádu, kde se nemusí sami před sebou denně ponižovat. Nejsem tak průbojný a nikoho moc neznám, ale svoji každoroční práci už nemohu vydržet. Letmo jsem proklikal nabídky studentských brigád..
V celém příspěvku jsem vybral několik těch, které mě ujišťují v tom, že ještě letos v hotelu/kavárně vydržím..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

My ho nechceme

14. 8. 2009

Ani v pubertě, kdy jsem byl dle svého přesvědčení středem sluneční soustavy, se mi nedostalo tak vulgárního projevu nezájmu a opovržení.
Myslím že jsem včera objevil jejich nejhorší formu. Když vás odmítne dívka, kamarádi nepošlou pozdrav z dovolené nebo vás nepřijmou na místo pokladního v supermarketu, stále můžete chovat naději, že někde na světě je někdo, komu váš život není u šípku..

Zato když vám revizor odmítá zkontrolovat jízdenku v tramvaji, naděje najednou hasnou. Máváte platným jízdním dokladem na všechny strany ale bez úspěchu. Lidi prostě nezajímáte..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 1

Některé aspekty života ve Švédsku

29. 6. 2009

Jak vysvětlit otravnou nepředvídatelnost mých příspěvků na těchto stránkách ?

Většinou je to pocit, že není nic, co byste něvěděli, někdy pocit že žádní byste neexistují a poslední týden to byl výlet do Skandinávie. Dalo trochu práce přesvědčit všechny zpět v Arnhemu, že výlet s dvěma Němci bez pigmentu může být také formou zábavy.

Jelikož vyprávění jsem jako školáček měl rád ještě méně než věčné roláky od babičky, jal jsem se popsat vše trochu heslovitěji než je zdrávo..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 2

Krátce o stromech

29. 5. 2009

Můj kamarád Sebastian, jehož německé příjmení by jen zkazilo valčíkový nádech jeho křestního jména, je v mnoha věcech napřed. Má více dioptrií, odvahy a méně starostí o budoucnost.

Když jsem mu včera osvětloval svoji teorii miniaturních požitků, které čas od času vydají za víc než ty velké, monstrozní a drahé, Sebastian se dlouze zahleděl na vzrostlý buk/dub/jasan, a s německým přízvukem šíleného fyzika spustil o své teorii stromu života..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 2

Tři šest tři

7. 3. 2009

V dnešním velekrátkém příspěvku se podíváme do nablýskaných kanceláří loňských bankéřů. Což o to, i letos jsou kanceláře bankéřů dostatečně nablýskané, jen v nich vysedávají jiní bankéři.

Být bankéř v minulých letech obnášelo krom padoucního obleku, nedostatku svědomí a umění vybrat si spolehlivého řidiče i nemalé nároky na teoretickou připravenost. Proslulý teoretický model bankéřství obsahoval totiž hned tři klíčové hodnoty. Byly jimi tři číslice -- 3 -- 6 -- 3

Každý bankéř, se jimi chtě něchtě musel řídit. Znamenalo to vypůjčovat si peníze za 3 %, půjčovat je za 6 %, a ve 3 hodiny být na golfu.. Pokud sledujete ekonomické zpravodajství, možná vás napadne, že jakkoli je to nepříjemný model, dokud fungoval, krize nebyla ....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Někomu tak chlupatému vlastně ani nelze závidět

1. 3. 2009

Když pominu, to, že již dva týdny nejsem schopný myslet natož psát, bude se mi zdát dnešní článek určitě dobrý začátek. Neměl bych na tyto stránky cpát víc ze sebe než je nutné, a proto ze soukromí jen jednu větu...

Znám dívku, která, je herečkou. Herečkou, osobou která ráda hraje, je už dávno, ale osobou, kterou lidi vidí v televizi a na kterou si chtějí puberťáci sáhnout je až díky spoustě konkurzů, práce, studiu, štěstí a tak dále.. Mnoho jejích kamarádů, spolužáků a kolegů prostě tohle štěstí nemělo a zřejmě někteří mít nikdy nebudou.

V celém příspěvku si přečtěte, co je tomu příčinou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Méně je někdy stejně

8. 1. 2009

The Economist je seriozní, lety prověřený a uznávaný týdeník. Píše se tam téměř o všem, co je důležité a někdy se mi zdá, že celé číslo prostě nejde přečíst dříve než za čtrnáct dnů. Nenajdete tam sice ani jedinou křížovčičku ani sexy businessmany v plavkách, ale přesto si mě Economist něčím získal. A tak jsem byl dnes dost překvapený, když ten samý časopis udělal ze svých čtenářů blbce. Následující obrázky jsem nalezl jen dvě stránky od sebe. Asi vám také připomenou reklamu Vodafone s dvěma úplně stejnými trpaslíky.

ObrazekObrazek

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Medvědí Vánoce

24. 12. 2008

Obrazek

Perníkoví medvědi jsou moji oblíbení modelové již druhým rokem. Vloni se před objektivem ještě styděli, ale letos se jejich medvědí exibicionismus prodral na světlo kuchyňské linky.

Další v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 3

Křesťanem přes plot

4. 12. 2008

ObrazekSdílet své jmění, blahobyt a hmotné statky s ostatními je myšlenka sálající ze dvou velkých nápadů tohoto světa ; křesťanství a komunismu. Jejich velikost, pánbů zaplať, neříká nic o tom, že jsou současně nějak zvlášť dobře promyšlené.

Ať už nazvu počínání, které se rozmohlo v našem venkovském sousedství jedním, či druhým jménem, může mít, pokud se rozvine, nedozírné následky.

Přestože si všichni lidé v našem sousedství opatřili své majetky prací, s radostí je sdílejí. To co začlo minulé léto jako pragmatický nápad, přerostlo na konci letoška v titěrný, ale přesto pozoruhodný vzdor soukromému vlastnictví ..

O malém černickém kibucu čtěte v celém příspěvku .

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Společně proti úpadku

10. 11. 2008

ObrazekAbychom se zde porýpali i v závažnějších tématech než je fauna pečená v mikrovlnnkách, povíme si dnes jen tak zběžně něco o světové hospodářské recesi a o způsobech jak s ní bojovat na vašem sídlišti.. 

V celém příspěvku si přečtěte, co můžeme my studenti, drobný hmyz světa ekonomiky udělat proti recesi. Není to nijak složité a není toho málo. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 3

Makléřova migréna

30. 10. 2008

ObrazekV upoutávce na tento článek musím být nadevše opatrný. Kdyby totiž čtenář prohlédl, že se chystám mluvit o globální finanční krizi, je vše ztraceno. V současnosti Vám nikdo spolehlivě neřekne, proč taková krize vznikla ani kdo má všechny ty zatracené peníze. Já vám ale spolehlivě ukážu, tentokráte obrazem, jaké má krize následky.

 Každý, poučen z dění posledních měsíců ví, že povolání obchodníka na burze je rizikové a místy i potupné. Vždyť v jaké profesi jste nuceni nosit kravské visačky s číslem na košili od Hugo Bosse. Po internetu jsem tento týden sbíral, s notnou dávkou cynismu, nejvěrnější projevy burzovních emocí.

V celém příspěvku se podívejte na kolekci nejzklamanějších businessmanů předchozího měsíce.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Zapněte si YKK pane..

30. 9. 2008

ObrazekNepředpokládám, že by mezi Vámi byl jediný, kdo neví co to znamená Yoshida Kogyo Kabushikikaisha. Bylo by to stejně podivné, jako kdybychom například nevěděli, co znamená "No Ironing", "100% Cotton" nebo "Made in Indonesia"..

Vy, kteří marně tápete, co jsem tímto nepodařeným přirovnáním chtěl říci, možná procitnete při pohledu na obrázek. Pokud ani přesto nevíte a nejste zrovna nazí (kdo nahý proboha může číst mé stránky), prohledejte pozorně a obezřetně svůj rozkrok.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 6

Prášek věrnosti ?

18. 9. 2008

ObrazekZlomový objev švédských vědců může navždy změnit chápání a dodržování monogamie z mužské strany. Myslím, že by se pro blaho těchto vědců nemělo mezi chlapy o tomto medicínském přípravku příliš hovořit, neboť soudím, že většina je se svým chápáním monogamie a promiskuity naprosto spokojená.

Co je ten zázračné "červené tlačítko" v mužském mozku ? Dozvíte se v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 2

Až na přední příčky

10. 9. 2008

ObrazekJistě jste již slyšeli o slavném pořadníku nejbohatších lidí této planety, který vychází v časopisu Forbes. Nejen, že tento jinak poměrně obyčejný časopis o penězích získal svým žebříčkem nesmrtelnou slávu, ale obstaral si i práci pro své reportéry. Ti podrobně monitorují příjmy boháčů a zdroje, odkud tyto pohádkové částky přicházejí. Ze soutěže nebyl nikdo vyloučen, přestože například brunejský sultán není nejspíš nikterak dobrý podnikatel a na své ropě sedí už od narození. Takový Warren Buffett, vynálezce prvního řetězce rychlého občerstvení a světová jednička v burzovních rošádách, zase pro své jmění musel pořádně hnout prstem..  

Kdo je však v žebříčku novou senzační a nejdravější rybou, dozvíte se v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Jedna nula za druhou ..

17. 8. 2008

Asi všichni znáte vyhledávač Google.. Najdete tam všechno ; nahotinky, vědecká pojednání, vlastní zavržené fotky, usvědčující fotky a tak dále. To vše včetně odpovědi na ústřední otázku vesmíru, života a vůbec dělá z Googlu jednu z věcí, kterou považujeme za samozřejmou. Zajímavé je, že v raných fázích však tento všemocný vyhledávač nebyl schopen najít žádnou stránku referující k dotazu : francouzská vojenská vítězství.. S trochou znalostí historie válečnictví je to však pochopitelné ...

Co jsem se ale nikdy (až dodnes ) nedozvěděl je, proč se Google jmenuje Google a ne třeba ... no .. ne třeba jinak.. Na stránkách Google Fun Stuff se říká, že je název odvozen od slova googol. Toto slovo je kromě zkomoleného ruského spisovatele také matematické označení pro "jedničku" a sto nul .. Vypadá to asi takto :

10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 0

Nejbohatší lidé světa ?

2. 8. 2008

V jihoafrickém Zimbabwe vládne kromě krutosti pana Mugabeho i největší inflace na této planetě. Národní banka tohoto sociálně a ekonomicky rozvoraného státu učinila nezbytný krok, aby zmírnila očividné komplikace, které inflace přináší . Kosmeticky upravila bankovky zimbabwského dolaru. Na každé z nich škrtla deset nul.. Místní dolar tedy zažívá svůj druhý fresh-start..

Ačkoli devadesát procent obyvatel Zimbabwe vlastní majetek v hodnotě několika tisíci bilionů zimbabwských dolarů, nemůže si za celý tento majetek koupit téměř nic. Zaprvé jsou tamní obchody prázdné a zarduhé, 100 bilionová bankovka je dostatečné množství peněz pro koupi jedné poloviny chleba. Myslím, že jako základní vysvětlení toho, co inflace je, tato krátká zpráva naprosto dostačuje..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Po dně | Komentářů: 2