Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víte že?

Příspěvky

Nazdárek sousede, hledám Springfield

24. 1. 2010

Jednou z cirkulujících otázek, kterou si já ( a další desetitisíce stejně zaneprázděných lidí) pokládá, je : " Který z amerických Springfieldů je ten simpsonovský ?" .. Na mapě Spojených států jich najdete desítky (76) ale jelikož nevíme o vyvoleném Springfieldu nic bližšího než je existence fiktivní elektrárny a hospody U Vočka, můžeme se třeba přetrhnout v dohadech o tom, kam Matt Groening svoji rodinku umístil.

Proč se tedy nepodívat do Groeningova životopisu ? Čtěte dále

 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Bažinná banka

11. 1. 2010

Někteří z vás si možná před časem všimli mého objevení Ameriky. Vlastně jsem s dvouletým zpožděním přišel na to, že přednášky mnoha skvělých amerických univerzit jsou volně online. Může se to zdá nespravedlivé vůči těm šťastlivcům/nebožákům, kteří již na Yale, MIT, nebo UC Berkley jsou a platí desetitisíce dolarů za kurzy, na které já koukám a mačím přitom piškoty v jogurtu.
Robert Shiller, profesor kurzu finančních trhů, zmínil zajímavý projekt, který by mohl připadat zajímavý i těm, kteří o finančních trzích nic vědět nechtějí.
Zmínil se o Grameen Bank ; vesnické bance v Bangladéši, která od roku 1983 soustavně přeřezává tamní bludný kruh chudoby.. Rozhodl jsem se, že vám o ní povím více v celém příspěvku.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Jak jsem začal chodit na Yale

25. 11. 2009

Yale University za velkou louží je nepoměrně lepší škola, než ta, na kterou chodím i než jakákoli z těch, na kterou chodit budu příští rok. Nevadí mi to. Vždycky jsem si myslel, že kdo se chce učit, nepotřebuje k tomu školu. To sice také není pravda, ale v jistém smyslu je to možné.. Můžete totiž chodit do školy, aniž by o vás kdokoli věděl.
A proč nejít tedy zrovna na Yale. Chodili na něj chlápci z Wall Streetu, Irving Fisher, Edward Norton nebo také, jak tvrdí sestra, i Rory Gilomorová.. ..Jestli chcete, můžete chodit na Yale se mnou. Asi si nevyberete stejný kurs jako já, protože Robert Shiller co jej učí dělá neustále ..eeehh.. a dost odbíhá. Ale to nevadí, můžete jít třeba na italštinu.. 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Jak se ukojit zubním kartáčkem ?

30. 9. 2009

V taiwanském Kaohsingu nazhlásili její příbuzní 41-letou ženu, která si údajně čistila zuby až 6krát denně. Na oznámení rodiny, která nemohla vystát enormní spotřebu zubních kartáčků, byla žena podrobena detailnímu vyšetření a usvědčena z takzvané dentální nymphománie. Jakmile si tato paní čistila zuby po dobu přibližující se 15ti vteřinám, proběhla u ní série orgasmů a pacientka se nacházela ve stavu sexuální euforie..

Poté, co byla s podezřením na epelepsii propuštěna do domácího léčení, její "záchvaty" se natolik zhoršily, že ji síla orgasmů uvedla do stavu bezvědomí. Následné vyšetření odhalilo atrophii v několika částech mozku.. do historie lékařského humoru vstoupila tato epizoda pod jménem Taiwanská masturbace..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Lokální klaustrofobie

21. 9. 2009

V dnešním článku bych se rád vrátil zpět k jedné z nejpozoruhodnějších teorií lidského chování, která unikla komisi udílející Nobelovu cenu..
Jejího autora, mého spolužáka Petra Mudru není třeba v plzeňských kruzích nikterak dlouze uvádět. Zasloužil se o desítky hospodských potyček, obohatil český jazyk o několik nesmrtelných přísloví a věnoval nemalou částku na rekonstrukci nemovitostí v obci Myslinka. Z jeho nehynoucích přísloví uveďme například zlidovělé : "Práce není zajíc" .
O Petrově teorii čtěte v celém příspěvku..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Bod pro Sigiho

10. 6. 2009

ObrazekKdyž piju, dělám to ze dvou důvodů. Jedním je rodinné tajemství z Humpolce, kterému by se dalo říkat prozaičtěji Bernarde, a druhým je vůle, odstřihnout se od ozvěny vlastních myšlenek.

Přestože ozvěna vlastních myšlenek je přesně to, co mě dělá člověkem, je to současně i to, co mi dává důvody nebýt se sebou tak docela zajedno.

V celém příspěvku, s pomocí vousatého rakušana a několika dětinských přirovnání vám řeknu víc..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Když on je tak velký ...

10. 2. 2009

Víte něco o vesmíru ?

Já tedy nevím skoro nic a to v něm žiju už dobrých dvacet let. Připadám si jako bych bydlel v Paříži a neviděl Eiffelovku. Pravda, viděl jsem nespočet dílů Hvězdné Brány a některé důležité věci mi řekl i Stopařův průvodce po Galaxii či Červený Trpaslík. Nikdo mi až dodnes ani trochu nepomohl zjistit o vesmíru víc, než se sluší vědět třeba řezníkovi, dlaždiči nebo prostě někomu, koho vesmírné záležitosti až zas tolik neberou ...

To se ale všechno dnes mělo změnit..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 2

Jedno bez cukru a jedno na cestu ..

5. 2. 2009

ObrazekKdyž jdou dva lidé na kafe, s největší pravděpodbností jej vypijí, řeknou si středně důležité věci a chvíli se budou dohadovat, kdo platil minule. Co ale se stane když jdou na kafe dva vědci z nevadské univerzity ? Oba hledí do hrnku kafe a přemýšlí o tom, jak by mohli spasit svět před celou plejádou katastrof, které ho čekají.

Jednoho únorového dne jeden z nich, ( ten chytřejší ) převrátí stolek a vzkřikne k nebesům : " Každý den jsme byli tak blízko "..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 1

První nizozemský

23. 1. 2009

Po dlouhých letech v Plzni jsem ji odvrhnul jako nějaký vilný čtyřicátník a jal se si povyrazit v zahraničí. Bydlím teď do července v ulici Engelenbergstraat 86. Je v ní dům postavený převážně z pet lahví a kartonu, na který jsou přiveněny ze strany točité schody, které jsem ještě bohužel nepočítal. Abych nezapomněl, ta ulice je na předměstí jedné takové holandské Plzně. Arnhem je skoro stejně velký a je domovem skoro stejného počtu lidí, aut a obchoďáků. Žije tady mnohem více kol, konopí, ovcí a zvláštního druhu tlustých poníků..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 0

Vend It Baby !

25. 11. 2008

Není velkým tajemstvím, že doma někdy mluvíme sami se sebou.. Klademe si nesmyslné otázky typu "Kampak si Honzo dal ten ovladač ?" nebo "Tak co Honzo, najíš se a pak si lehneš, nebo si lehneš a pak se najíš ?". Podle svého nejlepšího svědomí si na ně posléze nahlas odpovídáme..

Pokud půjde technický vývoj kupředu takovým plavným skokem, bude v každé domácnosti brzy přístroj, který s námi bude nenuceně konverzovat (vzpomeňte na toastovač ze seriálu Červený Trpaslík). Jediním z přístrojů, adeptů na konverzaci, který je bez nejmenších pochyb na vyšší vývojové úrovni než člověk, je náš nový školní automat na limonádu. Zachytil jsem jej v tomto veskrze amaterském záběru.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Víte že? | Komentářů: 2