Jdi na obsah Jdi na menu
 


S novou Vervou

31. 7. 2008

K pochybnostem o další činnosti této kapely zavdal sám Richard Ashcroft, když se vydal na sólovou dráhu hned ve dvou populárních oborech. Jedním byla stále hudba a z tohoto období si můžete poslechnout mojí oblíbenou skladbu Break The Night With Colour. 

Druhým oborem, kde Richard nebyl taktéž žádným bažantem, byly drogy. Nevím, zda na této dráze udělal nějakou "díru do světa", ale o díry jako takové zřejmě nouze nebyla. Rukopis The Verve je poznat i v jeho sólové kariéře a proto nikdo dlouho nepochyboval, že se tato tvůrčí pauza kapely nikterak dlouho protahovat nebude. 

Teď z jiného soudku, nebo spíše soudu... V kavárně Emily, kam chodím pracovat se objevila včerejšího odpoledne žena. To samo o sobě není nic neobvyklého. Tato žena, zřejmě inspirována slavným amerických soudním procesem o sušení koček v mikrovlnce, hodlala vyzkoušet český právní řád a trpělivost českého personálu. Když odmítla svoji zmrzlinu se slovy, že "odmítá jíst zmrzlinu, ke které nedostala správnou lžičku" byli jsme všichni přesvědčeni, že se jedná o opravdu výjimečný exemplář.

ObrazekPoprvé mi byl poskytnut důkaz o existenci vyššího principu. Tato žena, na svých vysokých podpatkách nezvládla sestup na dámské toalety a zažila středně dlouhý a nadprůměrně bolestivý pád ze schodů.. Jako lekce jí to však nestačilo. Újma z pádu byla zřejmě ještě hlubší než trapnost, kterou žena pociťovala díky vlastní nešikovnosti. Tyto schody totiž každý den zdolávají úspěšně desítky roztřesených babiček.. Žena tedy nejprve tšitla ohnivé nadávky na holky za barem, neboť zřejmě špatná lžička od zmrzlina spustila tento sled nepříjemných událostí. Když jí děvčata odmítla poslouchat neboť měla plné rucé práce nakrmit ostatní zmrzliny-chtivé krky, jala se žena ve svém spravedlivém hněvu pustit do recepčního v přilehlém hotelu.. Jenže v tu dobu na onom místě seděl Lukáš Skála, budiž pochválen jeho flegmatický pohled na svět. Žena hodlala celý podnik, a obzvlástě pak Lukáše zažalovat, neboť postrádala na schodech foforeskující výstražné pásy, které by jí zřejmě dostatečně upozornily, že se opravdu jedná o schody..

Lukáš, který je vpravdě v celé záležitosti nevinně, vystihl celou situaci vzkazem pro pana Rouse, našeho chrabrého šéfa.

"Vážená a velmi milá zákaznice si vinou naší hlouposti a neochoty dnes odpoledne roztrhla pantoflíček při pádu ze schodů a hodlá vše řešit soudní cestou"

Lukáš dále ženě řekl, že kolaudační technik nezjistil na schodišti žádnou závadu a skutečně se tedy jedná o schodiště a zákazník podprůměrných pohybových schopností je odkázán pouze sám na sebe.. Dodal, že chová podezření, že žena upadla vlastní vinou. Žena naproti tomu očekává úhradu léčebných výloh, úhradu opravy roztrženého pantoflíčku, okamžitou popravu Lukáše Skály a úhradu té zmrzliny, kterou tou špatnou lžičkou téměř nemohla pozřít..

Důkazem o existenci vyššího principu by pro mě dále bylo, kdyby ženu, vinou naší hlouposti a neochoty na dovolené sežral žralok nebo ji číšník v italské kavárně ubil nesprávnou lžičkou ke zmrzlině..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář