Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvěřineček

Příspěvky

Sladký život mořské krávy

15. 4. 2009

ObrazekBylo by značně neuctivé tvrdit, že jediné co jsem si z výletu po Belgii přivezl byly fotografie a první letošní komáří štípnutí. Na dřevěném molu v Antwerpách mi Lorentz a Sophie totiž předali zcela novou životní filosofii, původem zaoceánskou, jihoamerickou.

Nyní, jakožto nový vyznavač moroňské filosofie, v originále Seacow philosophy, se chystám i Vás přesvědčit o tom, že jste vyznavači již dlouho, pouze neregistrovaní. Cože je Seacow philosophy ? Zjistěte v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 0

Dobrou ptáku ..

7. 9. 2008

ObrazekZatímco v pražské tržnici hoří stohy teplákových souprav, podíváme se na mých stránkách na další z nekonečných tajů přírody, té velké zelené placky z televizních dokumentů. Nevím, zda i Vás někdy sužovala nevědomost, ale řeknu Vám, je to jako když svědí záda a vy se nemůžete poškrábat, neboť držíte volant či zrovna balancujete na laně nad propastí ..

Ptáci nejsou ďábel ; a tudíž musejí i oni někdy spát. Velice rozšířený omyl z dětských knížek je ten, že ptáci spí v hnízdech, která si usnovají z bláta a obalů od sušenek. Ptáci totiž povětšinou v hnízdech nespí vůbec. Jelikož však nikdy zrána nevidíte na trávníku pod stromem podřimující ptáky, ani ptáky rozvalené vleže na větvi, musí existovat něco, co ptáky ve spánku na větvích udrží ve stoje..

To "něco" si můžete přečíst v celém příspěvku..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 0

Opice

15. 6. 2008

ObrazekOpic jsou stovky druhů avšak jen jediná je lidem zdaleka nejblíže. Bohužel neumí téměř nic, za co bychom ji mohli považovat za předchůdce moderního člověka.. Pokud byste si přesto chtěli takovu opici pořídit, může vás stát od 100,- do 1000,- Kč. Záleží na tom, jestli pijete pivo nebo třeba "supercloumáka" jako Grimpo z Limonádového Joe.

Výzkum opic je velmi populární a největší autority publikují výsledky zpravidla v sobotu ráno, obzvláště závěry z případových studií. Jestli chcete vědět něco více o opici, o tom co dělá s vaším tělem nebo o tom, jak umí vyrábět parádní okna, navštivte celý příspěvek.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 3

Prdí taky ryby ?

7. 6. 2008

ObrazekV jednom z nočních dopisování s w.w vyvstala pravděpodbně nejzávažnější otázka ze světa přírody, na kterou jsem kdy měl odpovědět. Na jejím w.w blogu se můžete zapojit do výzkumu veřejného mínění avšak doporučuji Vám raději hlasovat předtím, než si přečtete můj dnešní příspěvek. Otázka ve vší své monumentálnosti zněla :

Mohou ryby prdět ?

Přestože český film "S tebou mě baví svět" nás do této tématiky zběžně uvedl, považuji dosavadní poznatky za nedostatečné. Pustil jsem se tedy na plavbu internetem abych našel odpověď. V celém příspěvku si můžete udělat jasno, zjistit zda mají ryby zadek a shlédnout jeden fascinující důkaz.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 2

Baloon

25. 5. 2008

Obrazek

Omluvte prosím příspěvkový výpadek. Mám hlavu jako balón. Pokud přesto dychtíte po nějaké nízké, ale výživné formě zábavy, podívejte se na skvělou přehlídku pivních reklam v celém příspěvku. Zaručeně si uděláte chuť "na jedno"

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 19

Vše, co jste kdy chtěli vědět o sovách

17. 5. 2008

Tento krátký snímek Tonyho Duska si dal za úkol přiblížit Vám a dětem v páté třídě strastiplný život lesních zvířátek. Za velkou část jejich každodenních útrap mohou sovy. Nenechte se prosím odradit akčním spádem tohoto snímku neboť s sebou nese hluboké poselství o stoicismu, který si lesní zvířátka ve vztahu k sovám osvojila. Animace je skvěle jednoduchá.

V celém příspěvku můžete obdivovat námět Jakuba Karla na animovaný snímek, zatím bohužel bez výtvarného zpracování.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 6

The Silverfish Tale : Příběh rybenky

24. 3. 2008

ObrazekMožná to bude vypadat, že se snažím za každou cenu odradit i tu hrstku čtenářů těchto stránek, tím, že publikuji článek o rybenkách. A navíc že si nevážím vytrvalosti a odvahy těch, kteří přežili článek o lepence. Není tomu tak, ale přesto nechám teď chvíli prostor, abyste si pro sebe řekli, jak nechutné téma to je.  ...  ... ...

 Byl jsem inspirován nejen vlastní otázkou, "Kde se sakra rybenky berou ?", ale i návštěvou internetové diskuse, kde se většina debatujících přiznala, že v noci rybenky pravidelně zdraví a přiděluje jim jména podle svých oblíbených filmových postav. Tento fascinující tvor, společník osamělých obyvatel bytů, si přece zaslouží moji pozornost v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 4

Co je na obrázku ?

17. 2. 2008

Obrazek

Nespolehlivý fotoaparát, pomalá expozice, lesní světlohra a listové pozadí.. To vše dokáže změnit Váš model k nepoznání, konkrétně do podoby velké hromady vaty, vanilkové zmrzliny či plyšového tuleně... Co je na obrázku, zvíte v celém příspěvku..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 0

Stará a Verká lyba

29. 12. 2007

Stejně jako lidé měli velké obtíže uvěřit, že se mohli vyvinout z něčeho takového jako je opice, nemohou poslední týden uvěřit ani velryby. Obrazek

Zatímco opice se od některých z nás liší pouze tím, že loupou banán z opačné strany, je nedávno objevený prapředek kytovců velrybám dozajista více proti srsti, obvzláště s přihlédnutím k tomu, že pro většinu kytovců je srst vrcholem staromódnosti.... Proč? Čtěte dále... 

 

Kdepak jen ty kachny jsou ?

27. 12. 2007

Už několik let zůstávám ve spojení s naší nepočetnou plzeňskou populací živočichů jen díky kachnám.

Obrazek

Kachny se shromaždůjí velmi blízko centra, na vodních plochách a přilehlých říčních březích, pokud zrovna nejsou příkře kamenné. Kachny velmi správně tuší, že v pátek večer padají do řeky z mostu pochutiny od McDonalds, pochutiny od "Stánek s grilovanými kuřaty" a mnohdy i celí lidé.. Jelikož pátek večer je prostě jen jednou za týden, chodím už několik let kachny krmit, z vlastní iniciativy a na vlastní náklady. Letos je ale počet mých věrných strávníků podstatně nižší, chcete-li vědět, co je tomu příčinnou....Čtěte dále

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zvěřineček | Komentářů: 0