Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skleněný muž a předvánoční masakr

29. 11. 2009
Na cestě kolem slepého ramene řeky Uslavy jsme potkali spoustu psů, prokřehlých páníčků a zjistili, že kořeny stromu, které na vystupovaly nad zem a vypadaly jako krokodýl, někdo zastavěl něčím, co ani v té nejplodnější mysli ničeho nezrodí. Homolku teď prokláli cestičkami, které nevíce ze všeho asociují systém syslí nory, a pod nohama příjemně pruží.. Yolanda se vrtošila v listí, s vervou, kterou může mít jen člověk, který listí doma nemá, nebo pes s prokřehlým páníčkem v zádech.

Všichni ostatní lidé Plzně se shlukli na náměstí aby se posléze mezi stánky uzavřeli v nepropustných kruzích plných nervozních tatínků s pusou od hořčice a vřeštících dětí s blikajícími rohy. K surovému masakru na náměstí nebylo potřeba tanků ani nadživotních  portrétů strýčka Maa s budovatelským pohledem v dál.. Zajímavé bylo zapojit se do snahy zorganizovat valící se proud. Jeden z tatínků křičel "nejdřív se vychází" a divoce mával svítícím trojzubcem z rudého plastiku, který mu dodával trochu tragikomické autority. Beztvarý chuchvalec lidí mezi stánky však na výzvu nereagoval, pouze snad skupina seniorů zahlaholila směrem ke dvěma pánům, kteří se v prostřed tlačenice odvážili zastavit a stistknout navzájem pravice. Většina tatínků měla kolem krku malé, ale vydatně ozdobené děti v kombinézách, jejichž úkolem bylo tu hledat maminku, tu nevrtět se,nebo tu sledovat vyřezávané betlémské ovce.
Už nikdy se nebudu podivovat nad tím, že byl na oslavách piva v německém Mnichově někdo ušlapán davem a nalezen pod záplavou pivních kelímků až druhého rána..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář