Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černočerná

16. 1. 2008

ObrazekPrvoplánový vtip před koncem upoutávky k tomuto příspěvku by ani v nejmenším nepředpovídal jeho pseudovědecký charakter. Pro ty z Vás, kteří nevyužívají každodenního úhrnu vědeckého pokroku z odkazu "Science/Nature News" jsem tu stále já, který Vám naservíruje a zestruční nejnověší poznatky až pod nos..

....

Jak víte, černost černé se neposuzuje podle ničeho jiného, než je absorbce světla. Snaha objevit takový materiál, který by pohlcoval světlo veškeré, a tudíž žádné neodrážel byla dlouho považována za utopii. Ostatně vše, co je složité objevit je snadné považovat za utopii. Kolegium britských a amerických vědců, kteří mají na podobné snažení hojnost času i finančních prostředků v současné době navrhlo materiál, který se idální černé, takzvané "černočerné" skutečně blíží. Materiál, který pohlcuje celé světelné spektrum se povědecku nazývá "Ideal Black Object", tedy IBO..

Vědecký tým se pokusil jedno takové IBO sestavit z uhlíkových nanovláken. Ta, při dostatečné hustotě a minimálním průměru vytvářejí téměř ideální strukturu. Abych vše, obzvláště onu hustotu upřesnil; vláken musí být velmi mnoho, musí být vertikálně poskládána a samo jednotlivé vlákno musí mít tedy hustotu logicky co nejmenší. Tedy pokud jsou vaše spodky na běžky opravdu kvalitní, vězte, že jsou utvořena pouze z mikrovláken..

Blahopřeji Vám k absolvování čistě fyzikálního odstavce a nyní se podíváme k čemu je takové IBO vlastně dobré?

 Nejdříve uvedu závěr, k němuž dospěla široká vědecká veřejnost, posléze pak několik mých, na jejichž obhajobu se hodlám systematicky připravovat. V komentářích je pak samosebou prostor i pro Vaše návrhy..

Spičky světové vědy : Lepší a výkonnější solární panely

Honza : EMO doplňky ( nejčernější oční stíny, nejčernější myšlenky, kapuce, nehty)

             Imitace tmy (falešný vjezd do tunelu, oděvy pro kulisáky)

             Nový podnět pro snímek Muži v Černém III

             Zoufalé hledání opravdového černocha

             Ideální materiál na karate pásek pro Chucka Norrise

             Problém pro následující subjetky : vrtačky Black and Decker, skupina          Black Eyed Peas, černá skříňka v letadle, černokněžník, Black Metal, ... 

        

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chuckománie.

(Meg, 23. 1. 2008 23:38)

Chuckovi je ve skutečnosti přesně tolik, kolik si Chuck přeje, aby mu bylo. Pff..

a víš čim to je?

(fairy, 22. 1. 2008 20:40)

-Chuck je nesmrtelnej ..

To by se na to chucknul..

(Honza, 22. 1. 2008 15:16)

Chuck Norris vždy vyvolá bouřlivé diskuse. Mimochodem, věděli jste, že je mu 68 let ? ... Myslím, že v 68 budu sotva schopen rozbalit tatranku, natož zametat s vyvrheli..

to w.w

(fairy, 21. 1. 2008 20:46)

nene, chuck se na něj jenom koukne zabijáckym pohledem a pásek se radši sám přetvoří

emo

(without.wings, 17. 1. 2008 19:04)

nejčernější myšlenky? smích, to mě dostalo
chuck norris nepotřebuje černočerný pás v karate, on si ho stluče do jaké barvy bude chtít! :D