Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co říkáte teď, kapitáne Pisoáre..

11. 5. 2008

Zprvu se mi otázka o vodní hladině v míse stála stejně tak náročná na zodpovězení, jako mému kamarádovi. Díky bohu jsem si záhy vzpomněl na reklamy, kde je vyvedení potrubí názorně vykresleno, a už jsme se o tom v plné tramvaji nemuseli dále bavit..

ObrazekJistě, zdá se Vám to směšné. Otázek, které vyvstávají při uvažování nad fungováním záchoda je skutečně velké množství a v závažnosti si nezadají s tématy astrofyziky či výzkumu kmenových buněk. I proto se jimi zabývají renomovaní autoři jako je Dave Barry nebo Bill Clinton. Právě druhý jmenovaný musel ve svém funkčním období čelit rozezlenému protestu liberálů, kteří odmítali návrh na zmenšení objemu vodních jímek u toalet. Toto sjednocení u výrobců mělo zajistit značné úspory v hospodaření s vodou na tomto kontinentě. Jak píše Dave Barry, nepočítal tento návrh s něčím, čemu ze slušnosti musím říkat "americký způsob stravování a tak dále" určitě i Bill Clinton musel později splachovat nadvakrát.

Otázky na toto téma můžete najít ostatně na skvělém serveru, který je honosně pojmenován "The Toilet Museum". Pro ty, kteří nemají čas server prozkoumat, předhodím pár zásadních otázek : "Točí se voda po spláchnutí na druhé polokouli na opačnou stranu vlivem Coriollisovy síly ?" nebo "Je anglické slovo crap opravdu odvozené ze jména inženýra Thomase Crappera, který toaletu zdokonalil ?" .. Můžete zkusit i poslat své drahé polovičce pohlednici se záchodovým motivem z Post-a-Toilet ..

Mě stejně vždycky zajímalo, proč se záchodu a dámskému oblečení říká úplně stejně. Jinak, dost práce mi dalo i vymyslet, co znamená mezinárodní zkratka WC..   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobře,

(Honza, 12. 5. 2008 22:50)

odškrtnu si to v seznamu největších životních otázek.

tu točící vodu

(without.wings, 12. 5. 2008 22:37)

už přece vyřešil Bart Simpson prostým (a levným) telefonátem... jinak ten obrázek je pecka :D