Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lampičková metafora Jeffa Goldbluma

19. 7. 2009
Na úvod si prosím představte modelovou situaci. Tento příběh je inspirován skutečnou událostí. Narozdíl od ukázky z filmu Fly, s neštastným panem Goldblumem.


Přicházíte domů z práce a v koupelně je obsazeno. Jdete tedy do obývacího pokoje, přečíst si titulky novin, které jste v ranním shonu jen tak pohodili na stolek. Usedáte na pohovku a šátráte po vypínači lampičky. Otáčet hlavu a kroutit tělo do nepřirozené polohy se vám nechce, vždyť je to jen vypínač.. Čím násilněji šátráte za hlavou, tím déle většinou trvá vypínač najít..

Vy, člověk, který pracuje v IKEA také chodíte pozdě domů a také máte jen jednu koupelnu. V hlavě vám při příchodu zní jeden ze zvučných sloganů vašeho zaměstnavatele, řekněme například : Pro lepší život ..
Netrvá dlouho a vynaleznete dotykový spínač, kdy jakýkoli dotyk na těle lampičky vyvolá její rozsvícení.

Jelikož  mnoho lidí má stejný problém, lampičky jdou na odbyt. Zaměstnavatel si mne ruce, vy dostanete odměnu a pořídíte si druhou koupelnu.

Za dva týdny stojí v reklamačním oddělení hlučný chuchvalec zákazníků, divoce mávajících lampičkami. Ztežka polknete a v duchu se loučíte s koupelnou.

Podařilo se vám zahubit nepohodlí, ale mouchy, které celé samou radostí dosedají na těla lampiček a rozvěcují je v době vaší nepřítomnosti, musíte stále prohánět s plácačkou (pokud nejste hbitý jako Obama) neboť co se týče úsporném svícení, nesahá muší orientace příliš hluboko..
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář