Jdi na obsah Jdi na menu
 


Několik postřehů z volební obálky

10. 10. 2008

Pokud pominu fakt, že jsem hlasovací lístky také dostat nemusel ( otevřel jsem slečně oděn pouze v nedbalkách a holící pěně), bude moje volba tradičně ovlivněna vším, jen ne politikou.

Přestože je nesmyslné, spoléhat na to, že Vám lidé dají hlas jen podle toho, jaké kvádro nosíte na plakátu, na nic jiného se spoléhat nedá. Každý, kdo nad důsledky své volby zapřemýšlí, dostane totiž sám sebe do rozpaků. Uvedu jeden příklad za všechny a vyberu s k tomu pana docenta Zdeňka Rokytu, kandidáta do senátu za ODS.

Osobně jej neznám, ale ze všeho plyne, že pan Rokyta pracuje jako porodník a vede přednášky na místní lékařské fakultě. Jeho práce je tedy důležitá a respektovaná. Nemám nejmenších pochyb, že je to pracovitý a střídmý člověk s mnoha zkušenostmi. Kdybych měl z kandidátů zvolit největšího sympaťáka, který by dostal od pana prezidenta diplom a čokoládu, zvolím jeho. Když jej ale zvolím do senátu, automaticky jej odstříhnu od jeho přínosné práce, navlečuj jej do těsného obleku a posadím na koženou židli. V senátu bude pan Rokyta k ničemu. Studenti tam za ním jezdit nebudou a těhotné ženy s prasklou plodovou vodou už vůbec ne. ObrazekBude tam prostě jen sedět a nudit se. Ztlousne a někdo na něj hodí nějakou špínu. Ikdyž je to asi přehnané a pan Rokyta bude muset práci pouze omezit, raději do senátu pošlu charismatického pana Vladimíra Líbala, který každý den pije bílé veltlínské u nás v kavárně a diskutuje. Dobře vypadá a rád mluví, v senátu ho to bude bavit. Jeho práce mu neuteče a pro bílé veltlínské může posílat děti s termoskou..

Na dvacátém-devátém místě kandidátky ČSSD jsem našel i jméno Aleše Hesse. Tento angažovaný mladý muž s nesmírně chlupatými zápěstími se mnou před dvěma lety nastoupil na ekonomickou fakultu. Po dvou náročných měsících stranických povinností ji byl nucen opustit a nechat se dodatečně zapsat na fakultu právnickou. Umí v tom chodit, ale nedokážu si představit, že by Alešovi dali na starost něco víc, než organizaci mládežnického turnaje v sálové kopané. (Aleš pracuje na výchově mladých voličů tím, že amatérským týmům sálové kopané pořizuje dresy s logem ČSSD a to zcela zdarma. Je to učiněný mesiáš)

ObrazekI kandidátka komunistů přináší mnoho důvodů k úsměvu (ale i lítosti). Víte v politické vědě jsem se nikdy příliš neorientoval, ale jsem přesvědčen, že pokud je člověk podnikatelem a zároveň kandidátem za komunistickou stranu, není vše tak docela v pořádku. Buďto je pětice podinkatelů na kandidátce KSČM ten druh lidí, kteří by se nejraději rozdali, anebo prostě jen nevědí, co znamená zkratka jejich strany. Řekněte že jsem chamtivec, ale když bych měl podnik a kamarádi ze strany by mi ho vzali a rozdali, měl bych v krku takový ten velký knedlík.. S další zajímavostí mi musel poradit náš trenér. Je to muž s neobyčejným přehledem ve vědě a technice a tak jsem neměl pochyb, že mi vysvětlí, co značí akademický titul RSDr. . Trenér se lehce pousmál a řekl, že člověk, který nosí takový titul, je v podstatě traktorista, který četl Leninovy spisy opravdu hodněkrát. Doktor rodné strany se to jmenuje. Klobouk dolů.. Mimochodem, o traktoristy není na kandidátce KSČM nouze, ať už Lenina četli, nebo ne.

Věděli jste o tom, že existují dvě "zelené" strany ? Jedni se jmenují prostě "Zelení", stejně jako třeba tým ve vybíjené při tělocviku a druzí, jsou ta "Strana Zelených", za kterou pan Vladimír Líbal svědomitě pije bílé veltlínské.

Velký zlom v budování americké vojenské základy může přinést i "Dělnická strana proti americkému radaru" . Když radar postaví, dělníci jej vykopou. Mezi ryze chlapskými dělnickými profesemi svítí jako zadek v křoví povolání paní Řeřichové, která jest vizážiskou.

Jako poslední veselý detail uvedu už jen jméno "Bronislav Šílený" na devatenáctém místě kandidátky "Strany Zdravého rozumu".

Znáte někdo nějaké zaručené rozpočítadlo ?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Návštěvnost

(Honza, 12. 10. 2008 9:59)

kupodivu stoupá, počet komentářů stále na nule.
Tvé přízně si vážím, odvahy neméně.
Asi bych měl být víc kontroverzní nebo třeba více Emo..

Fantomas

(Petr Pan, 12. 10. 2008 0:53)

Byl jsem tu.

Moc se tu teď nekomentuje, tak jen hlásím, že Tě stále čtu a pokračuj v psaní, je to paráda.