Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plzeňské metro a laciné triky v žaludečním byznysu

8. 1. 2008

Světové stravovací řetězce se vyznačují přísnou uniformitou a vysokým stupněm usměvavosti svých zaměstnanců. Ty vstřícnější z řetězců pak samosebou i záchodky zdarma.

....

Plzeň, město, kde je cpaní se velmi dobře zakořeněno, přilákalo koncem minulého roku i eko-fast-food se zavádějícím názvem "Subway". Název svádí k domněnce, že západočeská metropole disponuje podzemní dráhou, což pokud vím není pravda.  Provozovna sama se pak zatím bezvýsledně pokouší konkurovat legendárnímu stánku "Grilované kuře" na Americké třídě.Obrazek

 Provozovně Subway ovšem vyfoukla prvenství v bagetářském stylu občerstvení jedna iniciativní skupinka místních mladíků. Podnikaví chlapci z bagetárny "Bagatel" nejenže směle okopírovali styl prodeje, ale velice takticky změnily cenové sazby, což je v očích českého spotřebitele staví na pomyslnou první pozici. Chlapci uplaťnují též tzv. "bratrský" styl jednání se zákazníkem, který spočívá převážně v tom, že názvy jednotlivých ingrediencí dostávají efektní předívky a obsluhující na vás během výběru vrhá významné pohledy plné souznění. Není na tom nic špatného a později zjistíte že narozdíl od nuceného úsměvu jsou otázky "Jakej to bude sejr, kámo ?" nebo "Je libo tam hodit nějakej dressink ?" takřka ideální.

Ale zpět k Subway. Práce plnění baget není nikterak prestižní, lákavá a domnívám se ani platově ohodnocená. Aby byly tyto zjevné nedostatky vyrovnány, používá Subway jako lákadlo následující pojmenování pracovní pozice :

Obrazek

 Což jistě navozuje v uchazeči dojem, že budou ve svém oboru opravdovými "umělci". Jak vidíte, je tento název pro společnost vyhrazen, což konkurenci nutí uchýlit se k variacím jako například "Sandwich Magician", "Burger Master" nebo krajně nesourodý "Hot Dog Wizard"... v českých podmínkách bych navrhoval akční "Krotitel Housek".

Přesuňme se nyní na zcela jiné bitevní pole.

Pizza je placatý útvar obsypaný množstvím čehokoli nakrájený na trojúhelníčky. V době, kdy už každý provozovatel pizzerie tuší, že těsto zásadně nemá rozměry připomínat vodní matraci a na povrch pizzy nepatří kečup, je velmi těžké si mezi jednotlivými restauracemi vybrat. A když člověk svírá telefon a váhá mezi dovozem pizzy ze tří restaurací, je situace takřka neřešitelná.

Zcela neotřepaným tahem je strategie jedné z tatínkových oblíbených pizzerií. Tato rozhodla se zaměřit se namísto obsahu na formu.

Co vy milá slečno, objednáte si pizzu v krabici s důvtipným nápisem "Pizza" a nebo raději v krabici, kde se na vás bude šalamounsky usmívat jedním koutkem šmrncovní kuchař George Clooney?

Obrazek

Pro nevěřící, nebo zrakově neostré, George zblízka :

Obrazek

 Podle posledních informací se agent George Clooneyho právně ohradil proti uvedenému vyobrazení a hodlá provozovnu žalovat o desítky milionů amerických dolarů. George Clooney momentálně v západočeském kraji nátáčí svůj nový film "Křupavé těstíčko", tudíž nebude mít rozřešení případu dlouhého trvání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ejhle

(Honza, 31. 3. 2008 19:06)

zajímalo by mě, zda sis pochutnala u chlapců z bagatelu, či u podvodníků ze subway ? Ti totiž používají k rozdávání svých letáčků dětskou práci a spoléhají tak na obměkkčená srdce důchodkyň, které pak utratí nekřesťanský peníz za subwayský výplod..

pochutnala sem si

(verca, 31. 3. 2008 13:14)

urcite tam zajdete je to fakt vybornyyyyyy!

No pod zemí přece

(Honza, 12. 1. 2008 19:47)

Subway, jak se pozorný čtenář dozví se přímo naproti legendárnímu stánku s kuřaty a tvoří tak začarovaný fastfoodový trojúhelník McD, Big Burger, Subway o straně asi tak deset metrů...

Já zas nic nevim..

(Meg, 12. 1. 2008 13:05)

Kde je v Plzni Subway? Vim akorát o jedný a to je regulérní hospůdka pod Saskym mostem..