Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí skusy

6. 11. 2009

Druhá událost se stala včera v hospodě Belfast a postarala se o ni němá tvář, konkrétně němá psí tvář.

Když jsme v té stejné hospodě seděli před dvěma týdny, velmi nás zaujal pes jednoho z návštěvníků, který si krátil čas tím, že běhal v co největší rychlosti z jednoho konce hospody na druhý, kde vždy narazil do stěny. Bára onehdá pojala podezření, že pes skrývá ve svém nitru klasický natáčení mechanismus na klíček, kterým je uveden do pohybu a není v jeho silách se samovolně zastavit.

Když jsme včera do hospody přišli opět, pes tam stále byl a k naší velké spokojenosti dělal stále to samé, jako když jsme před čtrnácti dny hospodu opustili. Jelikož jeho počínání nám nijak nevadilo, usedli jsme ke stolu a já se vydal k baru.

Zručnost s drobnými předměty nikdy nebyla mojí doménou. Pokud by se jednalo o lopatu či třeba tvárnici, jsem si jistý že bych si vedl lépe, ale s malými mincemi a bankovkami se mi nedaří a vždycky mi u baru upadnou. Nebylo tomu jinak ani včera. Upustil jsem jednu stokorunu a jednu desetikorunu zrovna v moment, kdy v cílové rovince před barem finišoval běhající pes.

Zvíře prudce zabrzilo a setrvačnost zbytek jeho těla stále sunula vpřed přestože jeho hlava mířila směrem k penězům. Vpravdě jsem nečekal, že by se pes o můj drobný obnos nějak zajímal, ikdyž se tak v zápětí stalo. Pes nejdříve snědl stokorunu, njačež desetikorunu přikryl packou a pln očekávání hleděl na mě vzhůru, zda mám ještě nějaké peníze, kterými bych jej mohl nakrmit..

Osazenstvo baru se na mě podívalo a zatímco se ostatní smáli, jeden ze štamgastů utrousil : "Joo tendle pes, ten je na prachy hodně noo"..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Soucit

(Vojta, 16. 2. 2010 10:20)

Vím, jak ses asi cítil. V Indii mi jeden osel sežral svačinu... :-(

stovka

(honza, 14. 11. 2009 11:21)

v česku určitě žaloba na psa může být podána jenom jiným psem, takže jsem se s penězi rozloučil ..

hehe

(Viktor, 13. 11. 2009 16:38)

hehe, pěkný s tím psem, tu stokorunu už asi zpátky nedostaneš co?
Jinak vzhledem k tématu mé bakalářky vztah Lat Ameriky a EU bych si ten leták o jihoamerickém zemědělství rád proštudoval:D:D