Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špatný den pro Tunu

6. 10. 2008

Jan Tuna, pyšný na své vlasy vlající ve větru bezpráví, odmítl věnovat svůj novinářský talent na události, které nesouvisely s politickým děním. Zle se obořil na svého zaměstnavatele, televizi Nova, na tehdejšího premiéra a profesionálního otrapu pana Paroubka a vůbec, obořil se na celý svět, který jej nedoceňoval.

ObrazekS hlavou vztyčenou odešel z Novy a namířil si to hlavou přímo do zadku ředitele konkurenční televize Prima. Když byl v polovině cesty zpět do bahna, avšak ve zcela jiné televizi, došlo zřejmě na Primě k hromadné marodce a Jan Tuna obsadil pozici místovedoucího redakce zpravodajství. Bylo tedy třeba urychleně vyndat hlavu ze zadnice ředitele a vstrčit ji bez prodlení do zadnice pana Zuny, nového šéfredaktora.                                     

Jeden z důvodů, proč Jan Tuna z televize Nova odešel byly i finanční sankce, které na něj byly uvalovány při nedostatečně odvedené práci ( Jan Tuna nebyl s to, včas najít mládě nosorožce v liberecké zoologické zahradě). Když se tedy Jan Tuna dostal do "manažerské" pozice, zachoval se velmi charakterně. Na své kolegy začal uvalovat ty samé finanční sankce asi tak, jako když rozhněvaný vládce bohů Zeus sesílá z nebe blesky.

Jedním z lidí, kteří pod sršícím ukazovákem Jana Tuny pracují, je můj kamarád Viktor Nový. Ten, ač pro samou práci zapomíná jíst i spát, zakouší hněv tohoto muže, který sám, vzděláním automechanik, nedokázal ani po letech vysvobodit svoji hlavu z cizích zadnic.

Dnes však bylo učiněno spravedlnosti za dost. Jana Tunu zcela náhle a bezdůvodně někdo v pražském baru udeřil do nosu. Důkazem toho, že za onu ruku vedl celý svět je fakt, že nos byl hravě přeražen.. To však není zdaleka vše. V dnešních New York Times vyšel článek Tuna Imperiled By Bicoastal Habits. (Tuna ohrožen rozdílným děním na pobřežích). Pro Tunu je to prostě špatný den.

Minimálně bych se měl zeptat Viktora, co dělal včera odpoledne..

Máte-li dostatek pytlíků na zvracení, sledujte paralelně blog pana Tuny. Hned v prvním (a nadlouho jediném) článku zarazil svoji hlavu do zadku pana Zuny ještě hlouběji, když jej chrabře bránil před bulvárem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář