Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svědomí svědí, hasiči hasí

31. 3. 2008

Za Černicemi se rozkládají širá pole, louky a taky lesní cesty, na nichž nemohu doporučit partnerské muchlování.. Starosta, který je na muchlování příliš starý a není ani romantický typ, se tedy koncentroval na ta pole. Předtím než stavební firmy postavili tunel dálniční, jeden tunel už v Černicích byl. Vykopal jej sám starosta, který se díky žonglování s obecním majetkem stal velmi zdatným tunelářem.

Každý člověk má svědomí, ale ne každý o něm ví. Pan starosta sice nikoho neokradl přímo, ale zato okradl všechny nepřímo. Nedlouho po svém vypečeném kousku se začal věnovat zvláštní zálibě. Na dvorku před svým domem celé dni a noci řezal dříví z velkých klád až na malé třísky. Obyvatelé vesnice, obdařeni vrozeným instiktem, správně usoudili, že starostu svrbí svědomí, a že řezání dřeva je uklidňujícím lékem na rozbouřené vody jeho výčitek.

Chcete vědět jak velký tunel starosta vykopal ? Jak myslíte, že svrbí svědomí člověka který nařeže takovou hromadu dříví ?

Obrazek

Starosta používá tři různé metody. To zřejmě podle hloubky svých výčitek. První z nich je klasická surová cirkulárka, druhou je tichý hydraulický klín a třetí metody starosta používá jedině tehdy, když má černé svědomí i jeho syn a společně řežou obouruční pilou. Starostův syn minulý rok kandidoval na post starosty,chce být totiž také tunelářem, nebo chce konečně také vyzkoušet taťkův hydraulický klín.

Uvědomuji si, jak hluboce se Vás tento příběh dotýká a proto, abyste do tohoto příspěvku neklikali zcela zbytečně, povím Vám ještě o našem Sdružení dobrovolných hasičů.

Dobrovolné hasičství má na českých vesnicích dlouhou tradici a samotní členové tohoto sdružení mají v obci vždy jistý hlas. V moderní terminologii se tomu říká lobby. Černičtí hasiči nejsou výjimkou avšak jejich zásluhy se obzvláště jejich kolegům z přilehlých městských částí nezdají tak velké jako nám.

Když vloni v létě vypukl v Černicích požár, jediný za posledních pět let, byl nešťastnou náhodou páteční večer. Nebohý důchodce zapálil vlastní dům neopatrně odhozenou cigaretou a zatímco se věnoval procházce vlahým večerem, shořel mu takřka celý obývací pokoj. Důchodce však ještě zavčasu zavolal na hasičskou centrálu, která hbitě vydala pokyn mimojiné i SDH Černice. Z osmnácti požárníků jich devět popíjelo ve městě, dva byli na dovolené a zbylých osm, převážně mladších popíjelo v místním hostinci Lidový dům. (pivo 15Kč, malej frťan 10Kč). Zazněl signál, a necelých dvacet minut poté se hasiči shromáždili před zbrojnicí, kde je ukryt požární vůz a která je od Lidového domu dobrých 25 metrů.

ObrazekZatímco byl již dům našeho neopatrného důchodce uhasen a zajištěn kolegy ze Slovan, nemohli se černičtí hasiči shodnout na tom, kdo si bral naposledy klíče od zbrojnice. Když hasiči ze Slovan odjížděli zpět na základnu, nemohli se černičtí hasiči tentokrát shodnout na tom, kdo má mít doma náhradní klíče od zbrojnice. Na místo požáru se tak přecijen vydali alespoň v uniformách aby nešťastnému důchodci popřáli hodně štěstí v pojistném řízení. Když se tak stalo, odebrali se zpět do Lidového domu, kde své hrdinské činy vyprávěli ostatním štamgastům.

Jelikož všichni členové SDH Černice jsou silní kuřáci, je zde vysoká pravděpodobnost, že letošní léto bude hořet v Lidovém domě. Doufejme tedy, že se podaří tentokrát požárníkům dveře zbrojnice odemknout nebo že oheň včas pomočí někdo z místních násosků. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář