Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společně proti úpadku

10. 11. 2008

Nejzávažnější příčinnou hospodářského úpadku (ano, to je recese), je fakt, že si všichni myslí, že nastane. Je to jako ten divný pocit, kdy ráno vstáváte z postele a něco mezi ušima Vám napovídá, že dnešek bude opravdu mizerný.

ObrazekKdyž si lidé, co pracují na burze myslí, že zítra budou akcie klesat, nic na světě akciím nezabrání, aby dalšího dne vesele klesaly. Je to jako když se na sídlišti šíří drb. Ten, kdo je středem drbu vlastně nemusí na sídlišti ani bydlet a vlastně nemusí vůbec existovat. Může si však být naprosto jist, že jakmile se na sídlišti jednou objeví, budou všichni neochvějně tvrdit, že se například vyspal s trafikantkou, nesbírá psí výkaly nebo cokoli jiného.

Taková recese je jako drb. Ikdyž prvotní příčinny někde skutečně existují a jsou opravdu závažné, nebýt šiřitelů této zvěsti, nikdo by se nic nedozvěděl. Bankovní, či jiné rady by přijaly nějaká rozumná opatření a hrozbu zadupaly (pouze obrazně, lidé v obleku nic takového nedělají). Nestalo se, a proto přichází ke slovu prostý lid.

Co můžeme v boji proti drbu o úpadku udělat my ? ( Přiznávám, že je trochu pozdě a že většina lidí, a velká část opic už o recesi mluví)

Je to velmi prosté. Budeme jednoduše existenci krize popírat. Nebudeme o ní mluvit, psát o ní na stránkách (ehm) a v podchodech, svalovat vinu za ni na Američany ani se o ní jinak veřejně šířit. Když se Vás někdo zeptá, zda už jste zasaženi krizí, řeknete : "Jakou vole myslíš ?" .... Sami si jistě vzpomínáte, jaké to je, když Vás někdo soustavně ignoruje. Přestane to být zábava. Když budeme jednotní a vytrvalí a bůh ví co ještě, omrzí to i tu ... no ... tu věc...však víte..

Abychom skomírající zahraniční společnosti podpořili, můžeme udělat v zásadě dvě další věci ... Pořádně utrácet abychom povzbudili výrobu a nebo vůbec neutrácet, abychom povzbudili jinou výrobu.

Jelikož si vzájemně protiřečí, budete si muset zatím vybrat sami. Až mě v sobotu vyhodí od státní zkoušky, řeknu Vám, která byla ta správná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

krize

(Petr Pan, 11. 11. 2008 1:20)

Jaká vole?

A hodně štěstí u státnic! :)

Tratíš ?

(Honza, 10. 11. 2008 15:42)

Jakube ty neměj strach, protože nežiješ v tom samém světě, ve kterém ta.................. může hypoteticky nastat..

Neutracet

(Kubesh, 10. 11. 2008 15:37)

Ta vec co o ni pises ale co nemam vyslovovat ani psat, me jiz citelne zasahla, nejak mi schazi penize, ale otazka je jestli existence ci neexistence Te veci nejak ovlivnila muj financni kapital. Spis bych rekl, ze na to nemela velky vliv. Tudiz ja se rozhodl proti te veci bojovat tim, ze nebudu utracet zadne penize. Howg