Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zapněte si YKK pane..

30. 9. 2008

ObrazekNa stránkách evropské divize YKK představuje ve velkém svoji širokou nabídku zipů, jakoby se jednalo o zaoceánské zájezdy. Zřejmě to vyžaduje skutečného odborníka, aby bylo možno vylíčit všechny přednosti takového zipu.

Jakkoli se snažím, nedokážu si představit, že bych chtěl dobýt svět s prodejem zipů jako se to povedlo firmě YKK. Ne všichni jsou však limitováni tak jako já. Pan Yoshida, otec kvalitního zipu, roku 1934 ve své vlasti nadále nemohl vystát společenská faux-pas, kterým se dostávalo japonských mužů, kteří nebyli dostatečně zruční k tomu, se ve vypjatém okamžiku odpásat z kimona. Taktéž hořce litoval amerických turistů, kteří museli rozbité zipy na svých džínsech různě halit a skrývat se před posměchem mravných ostrovanů. Vždyť k čemu jsou šmrncovní džínsy bez funkčního zipu.

Pan Yoshida razil myšlenku Cyklu Dobré Kvality či Cyklu Prospěchu (Cycle of Goodness). Věřil, že zip, ač je jedním z nejmenších detailů výsledného výrobku, je jeden z nejdůležitějších. Pokud tedy nevyrobí zip k učiněné radosti jeho konečného uživatele, nemůže od něj čekat, že se příště obrátí na stejnou značku oblečení a v návoznosti, že se výrobce obrátí zpět na něj, dodavatele zipů..Zřejmě této myšlence vděčí dědic pana Yoshidy za těch úctyhodných 251 továren po celém širém světe.

Však pánové nezapomeňme ; ani ten nejlepší zip se nezapne sám.

Pro Vás, kteří čelíte problémům se svým zipem, je tu speciální online poradna na stránkách YKK . Zvážím, zda se se svým spacákem přihlásím k pravidelné terapii. Naše soužití již není nadále možné. Nemůžeme spolu spát..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ano, jen do toho

(Honza, 6. 10. 2008 11:32)

to je totiž jediný způsob jak to přesvědčivě zjistit :-)

tak to jsem blázen.

(without.wings, 6. 10. 2008 10:00)

ale přísaham, že umim rozlišovat strany!
ještě mě napadlo, jestli v tom nejsou třeba nějaký sexistický rozdíly, třeba na kalhotách je údajně z jiný strany přístup k zipu. tam mam zip teda vždycky pravo.
musim si někdy zjistit, jaké pohlaví odpovídá pravé straně zipu, abych věděla, zda jsem muž nebo žena...

učinil jsem

(Honza, 5. 10. 2008 20:31)

pro účely této diskuze několik pozorování při oblékání a na různém mém příslušeství a vskutku, zip jezdí vždy doprava.

vážně?

(without.wings, 5. 10. 2008 14:45)

teď teda nevim, jestli myslíš zipem nebo autem... ale zipem já vždycky jezdim vlevo :D

To je s podivem,

(Honza, 4. 10. 2008 17:00)

protože odjakživa se jezdí vpravo :-)

asi se taky přihlásím

(without.wings, 4. 10. 2008 16:29)

na mikině mám zip s jezdcem vpravo, moc nám to spolu neklape...