Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nazdárek sousede, hledám Springfield

24. 1. 2010
,Proč se tedy nepodívat do Groeningova životopisu ? Mmm, raději ne, to bychom totiž město našli ihned. Autor se narodil se ve státě Oregon, kde je samosebou také jeden Springfield, jemuž dominuje jaderná elektrárna a jehož zakladatelem je jakýsi Jebediah Smith.. Přímé rodiště Matta Groeninga, město Eugene, zase založil chlapík jménem Eugene Skinner. (který podle všeho bydlel s maminkou).

Alternativní přístup je tento : Víme, že v blízkosti Springfieldu leží nuzná díra jménem Shelbyville. Naštěstí pro nás je Shelbyville v USA pouze 10 krát. Nejbližší je v severní části státu Kentucky. Tento Shelbyville je však od nejbližšího Springfieldu vzdálen 41,1 km a jeho sousedícím městem je sídlo se zajímavým, velmi sugestivním jménem : Simpsonville.

Máme tedy dvě velmi slibné lokality (Oregon, Kentucky) a jistě stovky dalších argumentů pro a proti nim. Co je důležité si ale říct na závěr, že naše domněnky pozbývají smyslu, neboť podle všeho je město v seriálu stejně skutečné, jako Vočkovy makety lahví whisky. Celá záležitost je zábavná, neboť ďábelský Matt Groening dává plénu nápovědy, aniž bych možná někdy chtěl a nutí nás nebohé diváky utvářet naše přesložité konstrukce.. Nakonec na jejich základě vyloučíme všechny státy včetně Hawaiie a Aljašky, které byly skutečně horkými favority.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář