Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sladký život mořské krávy

15. 4. 2009

Seacow, mořská kráva či po česku kapustňák, je mrožovito-tuleňovité velrybí stvoření žijící v teplých, zdůrazňuji teplých, a lehce plynoucích vodách říčních delt. Neomezuje se na specifický region, ikdyž vzhledem k jeho povaze nedovedu vysvětlit, jak se mohl tento druh rozšířit kamkoli dál než padesát metrů od místa, kde se vyvinul..

Obrazek

Abyste rozuměli, žít a následovat filosofii mořské krávy nevyžaduje téměř nic, jen vyvinutý smysl pro vyhýbání se dobrodružství. Stejně jako Pratchetův Mrakoplaš na svém kokosovém ostrůvku nebo slavný důstojník z Hellerovy Hlavy XXII si ani kapustňák v zásadě nepřeje zažívat cokoli zajímavého. Nerušeně si plave v teplých, opět zdůrazňuji teplých, vodách, bez většího vypětí sil loví nebohé a výrazně pomalejší měkkýše a bezmocné vodní řasy, načež druhého dne dělá naprosto to samé. Je příliš velký na to, aby jej někdo snědl a příliš přátelský než aby jej někdo neměl rád. Nemá žádné kly ani cenné tělní výměšky, tudíž se od něj drží stranou i kosmetický průmysl.. Tu a tam jej snědí Indiáni, ale to mu vlastně nakonec příliš nevadí..

Lidské členství v kultu mořské krávy se zrcadlí v způsobu života, který čas od času vede každý z nás. Je to převážně vyplňování debilních kvízů na serveru Facebook, filmy plné umělých ňader a pivních plechovek, zábavná videa na Youtube, nedělní odpolední gauč a sušenky, jezdící schody či třeba dálkové ovládání na garážová vrata.

Sami jistě uznáte, že jste nevědomky členy kultu mořské krávy a že postupem času stále rycheji, ale s přestávkami na zmrzlinu, šplháte až k vysněnému životu kapustňáka, z čeledi Dugongidae.. Nemám proti tomu nic, jen je dobré včas seskočit dolů a začít třeba od znovu..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář