Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše, co jste kdy chtěli vědět o sovách

17. 5. 2008

Ještě než se v krátkosti podíváme na Kubešův námět, měl bych Vám jako dík Tonymu Duskovi doporučit ještě jeho ostatní snímky. Třeba ten o správném příteli.

Když Kubeš prohlásil, v jednom ze svých četných komentářů na těchto bohem zapomenutých stránkách, že má náměť na animovaný film, upnuly se k němu zraky všech výrvarných studií, které něco znamenají. Je mi velkou ctí, že jeho mamutí Obrazekprojekt byl včera nad pivem poodhalen právě mě. (doufám, že to nevypadá jako nějaký ošklivý dvojsmysl). Jakubův snímek bude o Kulce. Jsem si jistý, že jestli předchozí věta dvojsmyslem nezaváněla, tak tato již určitě. Kulka to bude samosebou ve významu, náboje do střelné zbraně. Tématicky zcela ojedinělá hrdinka, neurčitého pohlaví, bude mít ve své moci rozhodnout o životě a smrti. Film vylíčí celý její životní cyklus od sestavení kdesi ve východní Evropě, cestování v nelegálním kargu do Kolumbie, soužití s kamarády v zásobníku samopalu a hlavně finálový slow motion moment s hlubokým morálním a mírotvorným podtextem. Film se dotkne problematiky pašování zbraní, ochrany životního prostředí, jihoamerických drogových kartelů, světového míru a nespočtu humanitních témat..

Sám Jakub nejprve hodlá přichystat betaverzi pro intelektuální kruhy, aby si získal respekt a posléze osloví Pixar, aby zpracoval intelktuálně nenáročnější verzi pro děti, která vynese studiu i Jakubovi závratné bohatství. V druhé verzi budeme líčit příběh lásky mezi kulkou a jinou kulkou, která je vystřelena ze zásobníku dříve. Jakub se zavázal zakončit dětskou verzi happyendem.

 Nám, lidem bez takového scénáristického nadání nezbývá než Jakubovi k nápadu gratulovat a co nejrychleji jeho nápad ukrást a zpracovat dříve.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sakra

(Honza, 18. 5. 2008 21:54)

děkuji ti za doporučení. Nebyl jsem hloupý, "tales of mere existence" si našel a teď už vím jak se mají zvládat deprese.. myslet na štěnátka a duhu, nechat si posílat emaily s koťátky, vážit si toho že mám co jíst ale hlavně zvedat činky, získat svaly, velkou káru a souložit s dívkami ...

zatím zvedám tyčinky ...
díky za doporučení letající chlapče.

doporučení

(Petr Pan, 18. 5. 2008 20:06)

což takhle vyhledat si na youtube "tales of mere existence"? doporučuje 4 z 5 létajících dětí

Teda

(Anushka, 17. 5. 2008 21:44)

takovou nabídku dostane člověk jednou za život :o) Až zanimuju pět písniček od Plíhala, jak jsem si předsevzala a nenajde se zručný osmiletý animátor, kterého ještě neopustila fantazie, dáme se do práce..

hvězdička

(Honza, 17. 5. 2008 15:54)

Kdybyses toho hvězdička chtěla ujmout sama hvězdička, budu ti klidně celé dny ořezávat hvězdička pastelky .. * * *

Píes

(Anushka, 17. 5. 2008 14:44)

A k Tonymu - jeeee :o)

Jako

(Anushka, 17. 5. 2008 14:39)

začínající a zároveň končicí animátorka, členka dětské komise a účastnice posledního animovaného festivalu doporučuji Kubeshovi nejít s věkem animátora nad osm let a nebát se do každé druhé věty vrazit slovo hvězdička. Překvapivě právě tohle boduje.