Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neslýcháno

Příspěvky

Hey Mr. Bassman, you got that certain song thing...

27. 3. 2008

Dnešní příspěvek měl být věnován surovému blues Toma Waitse, ale dal jsem nakonec, po pečlivé úvaze, přednost něčemu veselejšímu, svému oblíbenému vzdělávacímu pořadu The Muppets Show. Spisovatel Robert Fulghum říká, že vše, co potřebuje k životu, se naučil v mateřské školce.

Já říkám, že kdo se dívá na Muppets Show, do školky nemusí..

Píseň Mr.Bassman vás navnadí, a legendární píseň Mana Mana v celém příspěvku vás dorazí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

Někdy

20. 3. 2008

Někdy v člověku převládne nečekaně závratné chvění, radost z každého kroku a všechny nástroje světa rázem vytrubují melodii, která celý koloběh spouští znovu dokola.  Jen tak poskočíte, klidně malou piruetku, né moc abyste někoho nepolekali, a rozlijete si po tváři úsměv tak nějak vesmírný. Jen kdybych věděl, jak takové chvilky libovolně množit..

V celém příspěvku, v klipu Elephant Gun, můžete vidět jak by to všechno mělo vypadat, jak se někdo přiblížil mým představám radosti.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

BB vs.JJ

15. 3. 2008

V těchto neplodných dnech člověk přemítá zda to či ono. Ale kdo rozsoudí BB a JJ ... Kdo válí víc a kdo míň ? ... Ale kdež, oba válí jak to jen jde..

Vyzyvatel, v pravém rohu, mladičká Janis Joplin.. A v levém rohu, stávající šampion BB King..

Chci vidět, čistej rock 'n roll, žádný rány pod pás nebo přepojování kabelů ..  

V celém příspěvku se dozvíte něco o konci světa, alespoň toho Jednoho...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Má píseň, Píseň Kozoroha.

8. 3. 2008

Pro všechny, jejichž dny tečou mezi prsty jako vzácný písek, je tato píseň. Je vlastně i trochu moje. Je to píseň kozoroha. Zároveň patří všem, kteří jsou kozorohům nablízku, protože to je, řeknu vám, asi ten nejtěžší úděl v lidském soužití.. Songe Capricorne

Nejraději bych "Píseň kozoroha" uvedl v podání Moniky Bryšové, neboť je velmi osobní. Hned poté nejraději v provedení autora této skladby Rolanda Dyense, které vůbec osobní není, zato je ale původní. A na třetím místě jsou provedení všech ostatních lidé na světě, mezi nimiž je Katarina Godolt, autorka z youtubového okénka.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 4

Nudista

2. 3. 2008

Ach Tome Yorku, kterému z andělů jsi vzal hlas, kterému z básníků vyrval poznámky...  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Klasika pro začátečníky

16. 2. 2008

Klasická hudba si jen svým názvem udělala mnoho nepřátel. Většina lidí musí více či méně zestárnout, aby se klasice podvolila. To samé platí i pro mě. Nejsem schopen zatím v nacpaných kompozicích ocenit víc než hlavní téma... Asi proto je mým nejoblíbenějším kusem "Concierto de Aranjuez" 2nd Movement od Joaquina Rodrigua.. Ve světě klasické kytary je tato skladba, na první pohled jednoduchá, výsadou největších mistrů.. Jelikož mistr Paco na mých stránkách svůj příspěvek již obdržel, dávám dnes šanci Johnu Williamsovi.. V celém příspěvku tentokrát nenajdete vůbec nic navíc, protože není co dodat..

Jen malé upozornění. V tomto klipu se do záběru dostane několik opravdu hrůzostašných nástrojů včetně hoboje, postrachu populární hudby.

 

El Nino Miguel

29. 1. 2008

Hádejte, po kom se jmenuje ten neblaze slavný atmosferický jev El Nino... Přestože Miguel tragicky zahynul, stačil po sobě zanechat fantastický odkaz. Záměrně se vyhnu srovnání se slavnými flamenco kytaristy, neboť nikdo nemůže říci, kam by se mladý Miguel dostal.. Poslechněte si Solea hned, a Buleria když zamíříte do celého příspěvku..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

Bill Manny Bailey

24. 1. 2008

ObrazekBill Bailey, rozený jako Mark, a známý v našich končinách pouze jako hipiesácký pošuk Manny ze seriálu Black Books mi dnes v soukromí internetového bloudění odhalil svoji pravou tvář. Ta není nikterak krásnější než samotný Bill Bailey..

Malý Bill si již na střední škole vedl znamenitě v oblasti hudby, ovšem postrádal ten důležitý prvek, který dělá z nadaných dětí opravdové skladatele.. Malý Bill neměl vážnost. K velkému překvapení svých učitelů Bill vynikal i ve sportu, což by vzhledem k jeho melounovité postavě překvapilo asi kde koho..  V celém příspěvku můžete shlédnout Billovu hudební přednášku o znělkách zahraničních ambulancí, a také se dozvíte, proč se vlastně nejmenuje Mark..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Now Gimme The Real Thing !

14. 1. 2008

ObrazekNikdy jsem toho příliš nenazpíval. Ne, že bych snad nechtěl nebo zpíval nerad, ale moji rodiče mě jednoho dne poplácali po rameni a dali mi několik cenných doporučení. Část se jich týkala popisu míst, kde je mi dovoleno zpívat a kde je to zároveň bezpečné pro blízké okolí. Většina jich pak byla popisem míst, kde bych se měl raději věnovat něčemu jako je např. louskání ořechů. A za ty roky jsem k lidem v mém okolí, kteří dokáží lehce a bez vypětí zpívat zahořel závistí a obdivem. Jen lehkou, ale závistí. Nedávno jsem zahořel závistí i a téměř shořel obdivem i přes oceán. Máte rádi Kevina Spaceyho? Máte rádi jazz? Máte rádi tanec? Máte rádi žlutá saka?

Jestli jste jednou nebo vícekrát odpověděli ano, podívejte se "Za oceán" v celém příspěvku..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Karl nur auf deutsch? No way, in English !

8. 1. 2008

Božský dnes nemá ani svátek, ani narozeniny, jen jsem se rozhodl ze svého archivu vytáhnout jeden rozparáděný kus. Karel zpívá anglicky, píseň "It takes a worried man" (To si žádá ztrápeného muže) a přestože to není zrovna jeho šálek písně, vede si myslím velmi dobře. V celém příspěvku se dozvíte, proč Karel již příliš netančí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0