Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neslýcháno

Příspěvky

Vicente Amigo

26. 8. 2008

Vybrat si dráhu flamencového kytaristy chce od člověka v posledních desetiletích opravdu notnou dávku úsilí, talentu a tvrdohlavosti. Musíte se smířit s tím, že vám navěky budou lidé říkat, zda jste lepší či horší než Paco de Lucia. Nikoho příliš nezajímá, že s de Luciou nezávodíte a že středobodem vaší hudby je melodie a nikoli rychlost. Jako posluchač mohu jen děkovat Vicente Amigovi, že se vyhlídek nezalekl a stal opravdovým mistrem svého nástroje.. Poslechněte si dvě fantastické skladby, na kterých jsem nechal několik hodin svého času a několik kilogramů obdivu.. Tango del Arco Bajo a Ciudad de las Ideas

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Od té doby ..

15. 8. 2008

Mluvit nahlas v dopravním prostředku je tabu. Jediný, kdo se nestydí jsou puberťáci, neboť jim stejně jako ve všech ostatních situacích připadá, že ostatní cestující jsou divní a měli by se stydět oni. Dnes jsem vyslechl rozhovor dvou puberťaček, který mi znemožnil čtení, ale zároveň připomněl jednu z mých oblíbených skladeb. Vypadal asi takto :

Dívka 1 : Hele, ty máš obočí ?

Dívka 2 :  Nosim ho už asi od května. Od té doby, co jsem se rozešla s  Pavlem.

Poslechněte si nádhernou Since I Left You od The Avalanches a zjistěte, že jen někteří horníci umí tančit. Jediný, kdo z té písně nemá radost, je asi Pavel.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

S novou Vervou

31. 7. 2008

Pro diváky hudebních kanálů je jméno Richard Ashcroft známé asi tak jako pro mě jména japonských potápěčů z křížovek. Když ale utrousím další vodítka, časem se každý probere a řekne : "No to je přece ta písnička, no přece, tu ty tu ta tu táá, ta z toho filmu. " Navíc asi převypráví jeho milostnou zápletku, kde se několik mladistvých herců ve vší absurdnosti neustále dokola osahává..Sláva Bittersweet Symphony byla podle mnohých jediným úspěchem... Dnes si však můžete poslechnout neméně nebetyčnou architekturu nového singlu The Verve, jménem Love is Noise.. 

V celém příspěvku se kromě dalších Verve, můžete dočíst, že slavný americký soudní příběh kočky z mikrovlnky, bude mít svojí malou lokální paralelu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Baile

30. 6. 2008

Na televizi bychom v létě koukat neměli.. Pokud tedy ovšem nedávají film Carlose Saury. Jeho dva jeho nejlepší filmy nemají příběh, děj, zápletku ani nic podobného.Ve filmu není klaďas ani záporňák, zrádce ani napravená prostitutka. Všechny role hraje něco neurčitě a přitom mocně španělského.. Monumentální skladby Isaaca Albenize doprovází výkvět soudobého španělského umění tance s dlouholetou tradicí. Podívejte se na slavné Asturias s tanečním doprovodem Sary Baras. 

Jelikož mě osobně k Flamencu váže můj kytarový neum, nemohu si v celém příspěvku neudělat radost a trochu si opět srazit sebevědomí umem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Džoš

10. 6. 2008

Zlí jazykové mi řeknou, že si vybírám pouze zpěváky, jejichž křestní jméno začíná na písmeno J. A že to dělám proto, že i mé jméno začíná od J. A že jsem tudíž hrozný egoista. Cožpak za to můžu, že právě lidé jako Jens Lekman, Jack Johnson a nebo dnešní Josh Rouse, dělají takové bezstarostné písničky. S lehkou kytarou, melodií i refrénem. Poslechněte si prosím Love Vibration, pokud pracujete v kanceláři. A Winter in the Hamptons, jestli máte radost, že zima není..

V celém příspěvku, ještě jedna Joshova písnička, za odměnu možná ta nejlepší.. (Vidíte jak laciné triky používám, abyste se tam podívali)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

William, odborný asistent.

20. 5. 2008

Jelikož dnešek je prvním varovným výstřelem mé pokračující studijní impotence, bude dnešní hudební příspěvek na více než týden vše, co se zde odehraje. William Fitzsimmons, vousatý chlapík, který vypadá jako odborný asistent z katedry fyziky, zpívá velmi tiše. Budete muset být taky velmi tiše abyste ho slyšeli.. Písnička My Life Has Changed, byla jediná věc, kterou jsem zatím na youtube nenašel. Omlouvám se proto za obrazový doprovod, který jsem musel splácnout sám. Sestává se z 2, slovy dvou obrázků...

 

V celém příspěvku dnes krom jednoho podobného vousáče nic moc, neboť cítím jak mi hoří za zády.

update: jediné co na týden neustává je deník

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Jen si Jensi zazpívej

12. 5. 2008

Říká se, že lidé, kteří žijí v severských zemích, jsou studení stejně jako počasí, které tam panuje. Poslední půlrok o tom začínám pochybovat. Reputaci seveřanům kromě Kings of Convenience vylepšuje hlavně Jens Lekman. Jeho písničky jsou tak jednoduché a texty tak jasné, že nedávají prostor uvažovat o tom, "co ta písnička sakra chce říct".. Jako první interpret se může těšit královskému prvilegiu, mít v této rubrice víc příspěvků.. Opposite of Hallelujah a Your Arms Around Me..

V celém příspěvku naleznete už jen kusé informace o tom, jak je možné, že Jens Lekman není tak studený jako Švédsko, odkud pochází.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

Lidell je levnější

2. 5. 2008

Přicházím domů, lehce pohupuji taškou s šesti bílými rohlíky, nějaký ptačí kamarád nám posral dopisní schránku, v očích mám červené spletence žilek a šesnáct schodů do postele jakoby snad ani nebylo. Celou dobu si však tiše opakuji refrém písně, Jamieho Lidella, který by podle mého měl randit s Feist. Předtím než se do čehokoli pustíte, pusťe si jeho Another Day..

PS : Podle rasistické teorie mého tatínka způsobuje konzumace bílých rohlíků rakovinu. Konzumace rohlíků jinak zbarvených je bez následků.. Připomíná mi to knížky Betty McDonaldové. "Když budete dlouho sáňkovat, dostanete rakovinu" říkala nám babička.

update: Vzhledem k tomu, že se mi donesly nějaké protesty proti tomu, že jsem do celého příspěvku nedal vůbec nic, lehce jsem ten nedostatek odčinil.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 3

Harpers Benzar

20. 4. 2008

Alba Bena Harpera jsou každé o trochu lepší než to předchozí.. Jediné co zbývá, je doufat, že se Ben ještě nedostal ani do poloviny. Klip Morning Yearning režírovaný nedávno zesnulým Heathem Ledgerem jen potvrzuje to co si myslím..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Tom čeká..

8. 4. 2008

Nebýt chlupatých potvor z Muppets Show, mohli jste si poslechnout skladby Toma Waitse již minulý týden. Vlastně, většina z Vás je může poslouchat celý život. První album, Closing Time vydal už roku 1973, přesně toho roku, kdy byly záchodky newyorkského WTC ještě neposkvrněné.. Jeho hudba mi nepřipomíná hudbu nikoho jiného, zčásti i proto, že jeho hlas mi naopak připomíná reklamu na rakovinu plic...

Poslechněte si Grapefruit Moon, Tom Traubert´s Blues a na závěr moji nejoblíbenější, You Can Never Hold Back Spring, která Vám, kteří pochybujte o příchodu jara, udělá radost.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2