Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neslýcháno

Příspěvky

Když slunce zabije měsíc

23. 3. 2009

Když slunce zabije měsíc, většinou se tomu říká ráno. Ale někdy to tak být nemusí. Je pozdní arnhemské odpoledne, jedno z těch 300 deštivých v roce a nepříliš vhodných k životu. Jaro se tady ukázalo jen na víkend, zřejmě je ve spěchu na své tour po Evropě. Když slunce s malou pravopisnou chybou zabije měsíc, je z toho Sun Kil Moon, americká skupina jejíž Moorestown bude zřejmě opravdu pěkné město. Soudě podle písničky nesoucí jeho název.

V celém příspěvku ještě jedna, řekněme pro ještě deštivější odpoledne.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

Hadi z Illinois syčí jen s dvěma S ..

9. 2. 2009

Ne, že by snad ti nebozí, svlékající se tvorové velebili po vzoru pana Ratha fašistické Německo, či jeho krvavé Waffen. To oni jen nemohou neponechat bez povšimnutí album Sufjana Stevense.  Je to jedno z těch, které je na světě už déle, a které si mám pořád tendenci šetřit. Až v ten den, kdy jsem měl ve svojí nové škole napsat anglicky review o svém recently oblíbeném albu, dozrálo Illinois až k mým stránkám. Lépe řečeno, mé stránky dozrály k němu. Poté, co jsem jej vykoupal ve zlatě a vynesl dlouhými souvětími na hudební nebe, zjistil jsem, že je mnohem lepší jej poslouchat, než o něm psát. Ale tak je to se vším.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 1

Výtahový

17. 1. 2009

ObrazekVýtahy jsou pro zbabělce, myslel jsem si do svých dvanácti, kdy jsme bydleli v klidném hranatém prostředí plzeňských Slovan. Výtah používali jen důchodci, ti, co si zrovna koupili pračku, nebo ti, které bavilo jezdit výtahem celé dopoledne a poslouchat jak všichni musí po schodech. Vlastně nutno přiznat, že jsem patřil za tu dobu hned do dvou předchozích skupin.

Výtah jsem docenil ale hned záhy. Jednou jsem jel navštívit Michala na Lochotín a když mi dotyčný mával z okna, byla jeho ruka ve dvanáctém patře velká asi jako kukuřičný lupínek.

Abyste zjistili, proč začínám o výtazích a ještě tak rozvláčně, musíte se odvážit do celého příspěvku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 3

Quest-ce que cest ? Cest un pařát !

16. 12. 2008

Když jsem poprvé slyšel skladbu Serre Toi od skupiny Tryo napadly mě tři věci. Zaprvé, že je to písnička opravdu optimistická, že její název je o "tvojí sestře" a že ti trhlí francouzi udělali chybu ve slově Trio. Jakmile jsem hledal ve slovníku a po internetu, zjistil jsem, že písnička je stále optimistická, že slovo Serre znamená "pařát" a že francouzi mají název skupiny schválně. Jediné, co mě na Tryu stále zaráží jsou jeho čtyři členové.

V celém příspěvku více současné, bezmezně optimistické francouzské hudby

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 4

Matylda a podezřelý chlápek s hřívou

2. 12. 2008

"Někteří lidé jsou vhodní leda tak na míchání salátu"

Úvodní věta filmu Matylda. Sestra je nemocná a tak jsme ráno zuřivě hrabali mezi videokazetami s dětskými dopoledními filmy. Abych sestře zkusil udělat radost, poslal jsem jí ze školy ještě odkaz na Hermana Duneho. Herman je chlápek v ponožkách, s pleší (tu skryl pod růžovou lví hřívu) a hubenými nohami. Nebojí rýmů jako noon - soon, away-day you-do nebo dokonce you-you

Pokud byste se chtěli utvrdit v tom, že skládat písničky není vůbec náročné, poslechtěte si 1-2-3 Apple Tree v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 4

Bez koho, čeho ? Bez Damiena.

12. 11. 2008

Damien Rice nazpíval fantastické album "O", a tak jsem ho měl rád ze všech nejvíc. Přilepil jsem si k názvům jeho písniček spoustu vzpomínek a tak bylo moje. Samosebou mi ho po čase všichni přebrali, a měli ho rádi nejvíc oni. Teď když jeho druhá polovička, Lisa Hannigan (líbí se mi mnohem více než Damien), zpívá sólově, musím si užít tu chvíli, než mi ji ostatní přeberou..

V celém příspěvku více o kradení hudby a kokosových ořeších.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 2

Rushmore

5. 11. 2008

ObrazekNevím která z dívek, co znám, mi jednou řekla, že bych měl občas spárovat jména svých oblíbených filmů se jmény jejich režisérů. Když jsem její radu uposlechl, zjistil jsem, že opravdu nejlepší obrázky tvoří do svých filmů pán, nesouc jméno Wes Anderson. Věděl jsem, že Život pod Vodou byl nečím zvláštní a smutně tušil, že nic podobného už nikdy neuvidím.. Ale kdež, Wes Anderson, všechna čest, dělá všechny filmy stejné ; a jelikož jsem nenáročný, stejně skvělé ..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 8

Nepopsaný pařížáček

16. 10. 2008

Dnešní "Neslýcháno" je výsledkem mé docházky na hodiny francouzského jazyka. Ještě nikdy mě z žádného jazyka nebolela ústa. Při každé lekci na mě vyjde řada. Chtějí, abych před celou třídou demonstroval rozdíl mezi nosovkami ve slovech "vin" a "vent". To mě okamžitě uvrhne do strašlivých křečí, a vypadám, jakoby mi v krku uvízl nákladní vůz plný francouzského sýra.

Renan Luce (čti : nánlis) je jiný. Má od narození výhodu v tom, že je Francouz a také v tom, že umí zpívat. Jeho píseň "Je suis un feuille blanche" (čti : žšunfojlblánš) je důkazem obého.

Současně je věnována dívce, která dnes slaví narozeniny. Je jí tříminutovou odměnou za tři opravdu skvělé roky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Rytíři kulatého stolu ..

28. 9. 2008

K základním kamenům hudebního vzdělání patří znalost alespoň jedné skladby britských pomatenců z Monty Python Flying Circus. Jelikož dbám velmi na hudební vzdělání Vás, čtenářů, nabídnu vám skladby hned dvě. Obě jsou veselé, ale ta první víc. Poslechněte si Píseň rytířů Kulatého stolu, a posléze Píseň dřevorubce.

Neměl jsem to srdce klip zmenšit, neboť bych vás připravil o fantastické stepující obrněnce. Texty písní čekají na Vaše zraky v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 0

Napomádovaní hoši ze západního

14. 9. 2008

Nemám rád když se míchají jablka a hrušky. Nejen proto, že nás to učili ve škole, mi vadí, když se všechno plete, páté přes deváté, když mi zmrzlinářka nabídne míchanou zmrzlinu nebo když si lidé do vína lijí coca colu. Moc mě nebavily slavné duety ani hudba, která se snaží kombinovat prvky z celého světa. Věci jsem měl raději čisté, takové, jaké byly původně, než do nich někdo začal šťourat.. Dokud jsem včera několik vteřin před usnutím neslyšel zábavnou smíchaninu sladkého Johna Travolty s Olivií Newton John spolu s tvrdými a odbojnými rappery Snoop Doggem a Dr.Dre.. Pomáda versus Nahotinky v klubu, drahé řetězy a šampaňské ..

V celém příspěvku si prohlédněte podrobný rozbor písně..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Neslýcháno | Komentářů: 3