Jdi na obsah Jdi na menu
 


Objevy

Příspěvky

Sbohem čtvrtko a půlko

6. 5. 2008

ObrazekKdyž žluté bagry před dvěma týdny zakrojily pod kůži Americké třídy, věděl jsem, že  Plzeň navždy ztrácí svoji podobu. Bagristé v kabinách pokuřovali levné cigarety a stejně jako děti nosí na lžících pingpongové míčky, i oni si pohazovali s dlažebními kostkami. Byl jsem překvapen tím, jak snadno jde taková velká ulice svléknout z kostek, ale těším se víc na stromy, kterých se na těch místech snad někdy dožiju..

Co víc však zcela změnilo tvář našeho města ? Jak bude vypadat aorta plzeňského nočního života bez cholesterolu? Chcete mi vynadat za všechna ta připodobnění ? Hurá do celého příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 2

O reklamě, chemii a Allainu Toussantovi

26. 4. 2008

ObrazekMy lidé na tom nejsme s čichem nikterak slavně. Alespoň ne tak slavně, abychom stihli zachránit pálící se řízky nebo cítili včas hořet vlastní vlasy.. Přesto hraje čich ve velkém bijáku jménem "Najdi si toho pravého" hlavní vedlejší roli. Všichni jste slyšeli o feromonech a o tom, jak s nimi udělat revoluční voňavku. Existují dokonce samostatné servery s názvy jako feromony.cz , kde vám zaručení oborníci na chemii přednesou o tom, jak je nezbytné si koupit tu a tu voňavku pro šíření vašeho genetického materiálu.. Feromony jsou k dostání i v internetových aukcích, kdy se jejich původní majitelé, rozezleni z jejich nefunkčnosti snaží dostat zpět své peníze prostřednictví někoho jiného..

Co funguje lépe, než rady chemika amatéra? Dozvíte se v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 4

Nejlepší vzduchový omyl

24. 4. 2008

Hrdiny dnešního dne jsou tři lidé. Jedním je Michal, který bravurně proplul ranními zápočty, a dalšími dvěma jsou dva američtí gentlemani : Alfred Fielding a Marc ObrazekChavannes. Nevím jak by si tito dva poradili s těmi zákeřnými zápočty, ale i kdyby, oni už své pro lidstvo udělali. Psal se rok 1957 a oba inženýři se snažili usilovně vynalézt tapetu, která by se ze zdí snadněji odstranila. Osud jim však, určil jiný cíl, a když oba následujícího rána pohlédli na plody své práce, spatřili to, čemu dnes říkáme "praskací fólie"..

update : Musím se pokát za to, že jsem v tento den zapomněl mezi hrdiny dne zmínit svoji kamarádku freulein Markétu Hrnčířovou. V tento den, před dvaceti lety byla totiž vynalezena právě ona..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 9

Hádejte ..

12. 4. 2008

Co mají společného Charlie Chaplin a J.W. GoetheAngelina Jolie a Napoleon, Leonardo Da Vinci a Marilyn Monroe ? Je toho jistě mnoho a některé společné zájmy Da Vinciho a Marilyn snad znát ani nechci, ale napadá Vás co mají všichni společného, v čem se oni a jim podobní spojují ?

Odpověd na prostou otázku najdete na dně celého příspěvku..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Svědomí svědí, hasiči hasí

31. 3. 2008

Černice, vesnička, kde bydlím, jsou natolik malé, aby se tady z každé prkotiny dělala senzace. Je fakt, že jsme tu měli vraždu, sebevraždu, pštrosí farmu a obchodování s hroby, ale nijak výjimečné mi to nepřijde. I taková malá vesnice však potřebuje starostu. Starosta takové malé vesnice nemá žádné starosti a protože nerozumí pštrosům, nemá ani žádného koníčka.. Ze samého nicnedělání se jednoho léta rozhodl zahrát si rošádu s obecními pozemky. Dnes má černé svědomí a lidé z vesnice už ví, kde si ho léčí... Konec příběhu a některé osudy naší vesnice naleznete v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Pesimisté pozor !!

25. 2. 2008

Obrazek

Pro čtenáře se sebevražednými tendencemi je tu jedinečná nabídka. Seriózní jednání, klidná lokalita, podsklepený, hypotéka bez navýšení..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Číslo dne

12. 2. 2008

ObrazekČíslem dne se stává 5400. Právě tolik obložených chlebíčků snědli poslanci v průběhu prezidentské volby. Zbývá jen doufat, že v pátek budou ve formě a tento ostudný počet se jim podaří překonat.. V celém příspěvku naleznete jen znechucení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 2

Vítej západe..

9. 2. 2008

Názory na to, zda je dobře, že se naše země přibližuje západní civilizaci se různí. Rozhodně se není třeba přít o to, zda lze toto přibližování zastavit nebo ovlivnit tím, že budete dětem zakazovat televizi či je nutit zpívat lidové písně. Prostě nejde. Nedávno jsem četl o lidech, kteří se hrůzy a plytkosti moderní civilizace zalekli, a žijí v improvizovaných příbytcích v lesích, jedí kořínky, zbloudilé jezevce nebo turisty. I to je řešení, ovšem nemůžeme tam přece žít všichni..

 Na svých cyklistických výletech kolem Plzně jsem našel jedno výrazné přiblížení, z něhož mám trochu chuť postavit se v lese hezkou malou boudičku a nikdy nevylézt. Vítej k nám Ameriko, jakoby hamburgery nestačily...

Co mě vyděsilo, dočtete se dále...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 3

Judgement day

30. 1. 2008

Bohužel i dnešní příspěvek se bude nepatrně týkat náboženství... Křesťané s oblibou tvrdí, že Bůh s vámi zúčutuje u posledního soudu. Co se ale stane, když jste žili mravně a jste vyslání do ráje ? Vcelku nic. Kam se ale dostanete, když budete dělat v ráji neplechu, se dozvíte v celém příspěvku..

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Pink Pink Hop Hop

22. 1. 2008

ObrazekPrávě probíhající Australian Open je jako většina důležitých tennisových turnajů původcem problému krční páteře u části diváků. Můj otec se tenisových zápasů rád účastní a vždy jednoho hráče mohutně povzbuzuje, popřípadě mu v našem obývacím pokoji názorně ukazuje jak má vypadat jednoruční bekhend. Já mám na tennise nejraději sběrače míčků... Stejně tak jako nacpávači tašek, čističi bot nebo politici nejsou sběrači příliš cennění.. Když budete číst dále, dozvíte se o nich mnohem víc...
 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0