Jdi na obsah Jdi na menu
 


Objevy

Příspěvky

Železniční kámásutra

13. 7. 2009

Ačkoli se Mikoláš Koperník dopustil ve svých astronomických úvahách několika chyb, tohle si prostě nezaslouží. Nemám ponětí, z jakého důvodu nesou mezinárodní rychlíky jména astronomů, ale pokud vlak jménem Kopernikus má odrážet přínos polského vědce moderní vědě, opravdu nechci vědět jak potom vypadá vlak věnovaný vědcům s přínosem ne zrovna průlomovým.
Jinými slovy. Jsem doma a přivezl mě mezinárodní rychlík Kopernikus. Tento článek je o návratech, zvykání, odvykání a utrpení na železnici.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 1

Zdeněk Miller v ploché zemi

15. 6. 2009

Některé dny jsou nudnější než jiné a tak se člověk často unaví už jen tím, že hledá, čím by se mohl unavit.

Když jsem dnes koukal na program Arnhemského kina na kuří nožce, kam zdarma a tudíž rádi chodíme na staré filmy a budhistické dokumenty, našel jsem něco velmi dojemného.

Navzdory tomu, že pravý mezinárodní biják často stojí milliony, dostal se sem do Holandska trochu jiný žánr. Zdeněk Miller, bez agresivního marketingu dostal svůj titul z české kotliny. Osobně byl mým favoritem vždycky zajíc, ale nutno uznat že krteček je frontmanem skupiny. Příští neděli tak můžu děvčata vzít na skutečný doják lokálního rozměru.

V celém příspěvku jen malý přístavek

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Tam, kde bych jej nikdy nehledal

11. 5. 2009

Po návštěvě u Otta, studenta fyziky z Groningenu, jsem se začal zajímat o vesmír trošku podrobněji než pouze soustavným konstatováním toho, jak že je neskutešně velký a nenasytný.

Zjištění, že gravitace není jen ta věc, která táhne k zemi mobil, namazaný chléb či talíře po babičce, byla stejně překvapivé, jako to, když jsem dnes v online učebnici o vesmíru našel nejkrásnější slovo na světě. Nebudu se s nikým přít o jeho půvabu ve fyzikálním kontextu, ale budu se vám snažit vysvětlit, proč mám nutkání se u tohoto slova uculovat jako školačka.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Karel

2. 5. 2009

Musel jsem být dočista slepý. Pouhé tři měsíce v zahraničí a všechno je jinak. Mám se strachovat o místo prvorozeného ? O dědictví ? O ten náš grunt ? O svůj pokoj ? Proč by mi rodiče něco takového zatajovali ? Vždyť jednoho dne bych na to stejně přišel.

Tyto a mnoho dalších otázek se mi honí hlavou v době návštěvy mých rodičů zde v Holandsku. Možná si pomyslíte že jsem rozmazlený, ale nebyli byste naštvaní, kdyby rodina přijala nového člena a neřekla vám, osvědčenému potomku ani "ň" ?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Lifters

29. 4. 2009

ObrazekNa rozdíl od místních, jsou zahraniční tzv. výměnní studenti namísto superslevy na dopravu vybaveni jen velkým množstvím letáků, které vysvětlují, proč na superslevu nárok nemají..

Přestože už po třech měsících dokážu plynně konverzovat při placení v supermarketu, stále patřím do výměnné skupiny. Kdybych se nerozhodl jezdit v Holandsku stopem, asi bych teď stál někde mezi žadateli o půjčku.

Jak se stopuje v Holandsku ?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Vyhoďme ho z okna ven

4. 3. 2009

Dnes je v Arnhemu defenestrační den. Přestože objekty, které by zasloužily turecké přistání na chodníku se nacházejí převážně v kancelářích místní univerzity, defenestrační den je velkým dnem revoluce v domácnostech. Nizozemci nemají ke svým starším .. věcem zřejmě žádné emocionální pouto, jejich vrozená štědrost jim velí přihrát některé vybavení domácnosti dalšímu uživateli a tak jsou dnes chodníky doslova malým bazarem nábytku a doplňků ..

....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

V nizí zemi

29. 1. 2009

ObrazekKdyž opadne prvotní nadšení z toho, jak funguje štípání jízdenek, jak si koupit rohlík či jak se řekne "promiňte, já nevěděl, že tohle je podnik pro gaye", začne český student-turista obejvovat některé svízele svého pobytu v cizí zemi. A nebyl by to správný český student-turista, kdyby si jich několik nezapsal do svého internetového ventilu ..
 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 2

The Sprinkle Brigade

14. 12. 2008

Docela dlouho jsem byl přesvědčený, že umělecká tvorba by měla vycházet z věcí, které jsou převážně hezké. Když ale Kristýna přivezla z New Yorku, města jablek, produkty odbojné a svobodomyslné skupiny Sprinkle Brigade, musel jsem uznat svůj omyl. Členové sprinkle brigade prostě fotí psí hovna a s různými doplňky je představují jako hlavní aktéry dramatických koláží..

Obrazek

Snímek se jmenuje "The Rissoto-Negro" a máte-li "chuť" pohleďte na další výtvory v celém příspěvku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 2

Euro - septik

7. 12. 2008

Na staré stokoruně, kterou jsem jako malý nějakou dobu vlastnil, byli vyobrazeni dva mladí budovatelé. Dmuli se a za jejich zády se zase dmula Praha. Karel IV., jehož momentální dvě nuly pomalu ztrácejí hodnotu, je na můj vkus trochu zasmušilý. Jakoby věděl, že jej časem nahradí anonymní eurobankovky. Přestože církev nikdy pokroku nepřála, sv.Mikuláš evidentně není euroskeptikem.. Svojí nadílkou včera vyjádřil jasný postoj k budoucnosti naší země ..

Obrazek

V celém příspěvku se podívejte, co na to pan prezident

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 0

Hluční a mobilní ..

20. 11. 2008

ObrazekO předešlém víkendu se mi před očima seběhlo několik záminek k dnešnímu článku. V Litvínově se sešli protovlasí hodit si tu a tam zápalnou lahví a z hlubin internetu jsem vyhrabal fantastickou trojici filmů Tonyho Gatlifa.. Společným jmenovatelem ( tento obrat začíná být děsné klišé ) obou událostí jsou cikáni.

Zvláštní společnost lidí, kteří se prostě zatím nenaučili našemu zaběhnutému řádu a způsobu života. Tony Gatlif, Francouz s divokým dětstvím, začal mapovat hudební a kulturní odkaz svého národa napříč světem..

Zasvětil tomu velkou část svého života starého 60 let, a malý drobek z toho všeho můžete najít v celém příspěvku

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Objevy | Komentářů: 5